Nice I liga: Wisła Puławy wygrała z Drutex-Bytovią Bytów

Drutex-Bytovia Bytów w sobotnim spotkaniu I-ligowych rozgrywek przegrała 0:1 z Wisłą Puławy. Jedynego gola w tym meczu strzelił Sylwester Patejuk.

Michał Piegza
Drutex-Bytovia PAP / PAP/Adam Warżawa / Drutex-Bytovia
Wisła Puławy walczy o ligowy byt, ale także gracze Drutex-Bytovii nie mogą spać spokojnie. Po meczu gospodarze muszą z większą trwogą patrzeć w dół tabeli.

O pierwszej części można powiedzieć, że się odbyła. Zespoły grały zachowawczo, akcje były prowadzone w jednostajnym tempie. Taką grą nie można było zaskoczyć rywala. Dość powiedzieć, że przed przerwą Drutex-Bytovia i Wisła nie stworzyły sobie klarownej okazji do zdobycia gola.

Po zmianie stron aktywniejsi starali się być gospodarze, którzy w 50. minucie nawet zdobyli gola. Jednak sędzia uznał, że Fran Gonzalez był na spalonym. Siedem minut później groźnie przymierzył Łukasz Wróbel, Andrzej Witan zdołał odbić piłkę. Akcje bytowian starał się rozkręcać Mateusz Klichowicz, ale często był osamotniony w swoich próbach.

W końcówce coraz groźniejsi byli przyjezdni. W 71. minucie strzał Jakuba Smektały obronił Gerard Bieszczad. Golkiper bez szans był 3 minuty później, kiedy rozstrzygnęły się losy gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelał Sylwester Patejuk. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła na ziemię, a sędzia uznał, że całym obwodem przekroczyła linię.

Po stracie bramki gospodarze starali się zaatakować, ale to goście mogli podwyższyć wynik. Szansy nie wykorzystał Smektała. W doliczonym czasie do remisu mógł doprowadzić Klichowicz, który jednak nie potrafił pokonać Witana.

Drutex-Bytovia Bytów - Wisła Puławy 0:1 (0:0)
0:1 - Sylwester Patejuk 73'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Lukas Bielak, Martin Cseh, Łukasz Wróbel, Sebastian Kamiński, Jakub Wilk (74' Jakub Bąk), Fran Gonzalez, Omar Monterde (46' Robert Mandrysz), Jakub Serafin (86' Bartosz Wolski), Alen Ploj, Mateusz Klichowicz.

Wisła Puławy: Andrzej Witan - Fabian Hiszpański, Mateusz Pielach, Piotr Żemło, Tomasz Sedlewski, Arkadiusz Maksymiuk, Toni Kolehmainen (82' Adrian Cierpka), Piotr Darmochował (70' Sylwester Patejuk), Jakub Smektała, Łukasz Płonowski (61' Mariusz Idzik), Konrad Nowak.

Żółte kartki: Martin Cseh (Drutex-Bytovia) oraz Toni Kolehmainen, Jakub Smektała, Tomasz Sedlewski, Konrad Nowak (Wisła Puławy).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Czy Wisła Puławy utrzyma się w tym sezonie w Nice I lidze?