Liga Europy: Remis FK Rostów z Man Utd w meczu na piasku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Grigory Dukor / Na zdjęciu: mecz zespołu FK Rostów
Reuters / Grigory Dukor / Na zdjęciu: mecz zespołu FK Rostów

Starcie FK Rostów z Manchesterem United miało być jednym z ciekawszych meczów 1/8 finału Ligi Europy, ale wielkich emocji zabrakło. Na fatalnym boisku padł remis 1:1, który w lepszej sytuacji stawia Czerwone Diabły.

W tym artykule dowiesz się o:

Na murawie stadionu Olimp-2 wysypano sporo piasku i ta nawierzchnia nie sprzyjała płynnej grze. W efekcie zobaczyliśmy ciężkostrawne widowisko, w którym mnożyły się niedokładne podania, a sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.

Do przerwy prowadzili podopieczni Jose Mourinho i to była jedna z nielicznych ciekawych akcji kombinacyjnych. Zlatan Ibrahimović dograł spod końcowej linii na 5. metr i stamtąd formalności dopełnił Henrich Mchitarjan.

Rosjanie nie zwiesili głów i po przerwie podjęli walkę o odrobienie strat. Ta sztuka udała im się w 53. minucie. Asystował Timofiej Kałaczew, który podał za plecy obrońców do Aleksandra Bucharowa, a ten wyszedł na czystą pozycję, błyskawicznie opanował piłkę i szybkim strzałem nie dał szans Sergio Romero.

Więcej goli nie zobaczyliśmy, było o nie zresztą trudno, bo z obu stron brakowało klarownych okazji. Remis 1:1 jest dość sprawiedliwy, lecz bez wątpienia w lepszym położeniu stawia Manchester United, który za tydzień w rewanżu na Old Trafford będzie zdecydowanym faworytem do awansu.

FK Rostów - Manchester United 1:1 (0:1) 0:1 - Henrich Mchitarjan 35' 1:1 - Aleksandr Bucharow 53'

FK Rostów: Nikita Miedwiediew - Timofiej Kałaczew, Miha Mevlja, Cesar Navas, Władimir Granat (18' Denis Terentiew), Fiodor Kudriaszow, Christian Noboa, Aleksandr Jerochin, Aleksandr Gackan, Aleksandr Bucharow (74' Sardar Azmoun), Dmitrij Połoz.

Manchester United: Sergio Romero - Marcos Rojo, Phil Jones, Chris Smalling, Daley Blind, Ander Herrera, Paul Pogba, Henrich Mchitarjan (67' Anthony Martial), Marouane Fellaini, Ashley Young, Zlatan Ibrahimović.

Żółte kartki: Aleksandr Gackan, Christian Noboa, Timofiej Kałaczew (FK Rostów) oraz Henrich Mchitarjan, Ander Herrera (Manchester United).

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy).