Wigry - Miedź: legniczanie zdobyli Suwałki. Awansowali tuż za liderów

Miedź Legnica wygrała 1:0 na stadionie Wigier Suwałki w 22. kolejce Nice I ligi. Gola strzelił Robert Bartczak. Legniczanie tracą tylko punkt do miejsca premiowanego awansem.

radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Do składu Miedzi Legnica wrócił po pauzie Grzegorz Bartczak. Prawy obrońca jest ważnym elementem najskuteczniejszej defensywy w lidze, a od czasu do czasu zaznacza swoją obecność pod bramką przeciwnika. Bartczak wyprowadził Miedź na prowadzenie w 43. minucie. Obrońca wbił piłkę z bliska do siatki po fińskim ataku. Dośrodkował w tej sytuacji Petteri Forsell, a pierwsze, jeszcze nieskuteczne uderzenie oddał Petteri Pennanen.

Przewagę w posiadaniu piłki miały Wigry Suwałki. Najlepszą sytuację, by zmienić wynik w pierwszej połowie, stworzyły w 26. minucie dzięki rajdowi Adama Ryczkowskiego na skrzydle. Akcję przyspieszył podaniem Damian Kądzior, który jest liderem w klasyfikacji kanadyjskiej Nice I ligi. W przerwie Kądzior zastanawiał się pewnie, w jaki sposób skruszyć mur Miedzi i odebrać jej prowadzenie.

Trener Dominik Nowak wymienił defensywnego pomocnika Adriana Karankiewicza na błyskotliwego w ofensywie Łukasza Wrońskiego. Gospodarze atakowali, ale Miedź i konsekwentnie, i trochę szczęśliwie, utrzymywała prowadzenie. W 55. minucie Miłosz Kozak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pawłem Kapsą, a 10 minut później bramkarza Miedzi wyręczył na linii Pennanen.

Ataki gospodarzy w ostatnich minutach spotkania były rozpaczliwe. Rzucili do przodu wszystkie swoje siły, ale Miedź umiejętnie wytrącała ich z rytmu i utrzymała wynik 1:0.

Miedzianka odniosła w rundzie wiosennej trzy zwycięstwa, a punkty straciła tylko w pojedynku z Olimpią Grudziądz. W sobotę wyprzedziła w tabeli pokonane Wigry i jest na 4. lokacie. W czołówce zrobiło się tłoczno. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza chce tam rozdawać karty.

Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
0:1 - Grzegorz Bartczak 43'

Wigry: Hieronim Zoch – Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame - Adrian Karankiewicz (68' Łukasz Wroński), Mateusz Radecki - Damian Kądzior, Adam Ryczkowski (78' Robert Dadok), Miłosz Kozak (57' Omar Santana) - Kamil Adamek.

Miedź: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Jonathan De Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Petteri Pennanen (76' Łukasz Garguła), Keon Daniel - Damian Rasak, Petteri Forsell, Mariusz Rybicki (46' Marquitos) - Wojciech Łobodziński (90' Mladen Bartulović).

Żółte kartki: Radecki, Karankiewicz (Wigry) oraz Rybicki (Miedź).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Miedź Legnica będzie przed Wigrami Suwałki w tabeli na koniec sezonu?