Belgia: Łukasz Teodorczyk bez gola

Łukasz Teodorczyk bez gola w piątkowym meczu Jupiler Pro League. Polak zagrał przez 90 minut, a Anderlecht wygrał na wyjeździe z Zulte Waregem 2:1.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU
Liga belgijska rozpoczęła play-offy, a to oznacza dużo hitowych meczów. Na początek RSC Anderlecht mierzył się na wyjeździe z SV Zulte Waregem. Jesienią przegrał na tym stadionie 2:3, ale dwie bramki zdobył Łukasz Teodorczyk.

Jednak to nie on w 20. minucie otworzył wynik spotkania. Po rzucie z autu piłki nie sięgnął polski napastnik. Youri Tielemans przytomnie zagrał w pole karne do Alexandru Chipciu. Rumun oddał płaski, bardzo precyzyjny strzał tuż przy słupku i Anderlecht prowadził.

Pierwsza połowa to dominacja Fiołków, swoją szansę miał Teodorczyk, ale po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z sześciu metrów uderzył nad poprzeczką.

Po zmianie stron Zulte grało już dużo lepiej czego efektem był gol z 61. minuty. Henrik Dalsgaard z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Jednak od czego Fiołki mają rewelacyjnego 19-letniego Youriego Tielemansa. Reprezentant Belgii otrzymał podanie w polu karnym rywali i strzałem w krótki róg zdobył swoją 13 bramkę w tym sezonie w Jupiler Pro League.

Więcej goli nie było w tym spotkaniu, chociaż wymarzoną okazję miał jeszcze Teodorczyk. Polak przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a następnie z sześciu metrów uderzył wprost w bramkarza. Nie było zatem trafienia numer 21 w lidze belgijskiej.

SV Zulte Waregem - RSC Anderlecht 1:2 (0:1)
0:1 - Alexandru Chipciu 20'
1:1 - Henrik Dalsgaard 61'
1:2 - Youri Tielemans 72'

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński kontra wielki Juventus FC! Zobacz hit ligi włoskiej w tę niedzielę o 20:40 NA ŻYWO w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Anderlecht zostanie mistrzem Beglii?