Pepe złamał dwa żebra i nie zagra z Bayernem

Real Madryt przystąpi do wyjazdowego meczu z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z poważnie osłabioną linią obrony. Na Allianz Arenie na pewno nie zagra Pepe, który w sobotę złamał dwa żebra.

Grzegorz Wojnarowski
PAP/EPA / MARISCAL

W spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy pomiędzy Realem a Atletico Madryt (1:1) Pepe w 52. minucie strzelił bramkę na 1:0, ale już kwadrans później musiał opuścić boisko.

Po zderzeniu z kolegą z drużyny Tonim Kroosem (Niemiec uderzył Pepe kolanem w żebra) Portugalczyk odczuwał ból w klatce piersiowej i mimo interwencji lekarzy nie był w stanie kontynuować gry. Prosto ze stadionu pojechał do szpitala na badania.

Testy medyczne wykazały, że 34-letni obrońca ma złamane siódme i ósme żebro po lewej stronie ciała. Taka kontuzja oznacza dla niego kilka tygodni przerwy i wyklucza go z występu przeciwko Bayernowi w Monachium.

Kontuzjowany jest także inny stoper Realu, Raphael Varane, zatem Zinedine Zidane nie będzie miał w najbliższym czasie dużego wyboru na środku obrony. W Monachium zagrają zapewne Sergio Ramos i Nacho, przy czym ten pierwszy jest zagrożony zawieszeniem za żółte kartki i jeśli zostanie ukarany na Allianz Arena, nie wystąpi w rewanżu.

Który zespół awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?