Ligue 1: Paris Saint-Germain odpowiada rywalom. Pewny triumf nad Guingamp

W ostatnim niedzielnym meczu Ligue 1 Paris Saint-Germain wygrało z EA Guingamp 4:0. Po słabiutkiej pierwszej połowie, w drugiej gole padały jak na zawołanie. Dublet zapisał na swoim koncie Edinson Cavani.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Przystępując do meczu piłkarze Paris Saint-Germain wiedzieli już, że jakakolwiek strata punktów będzie słono kosztować. Czołowe zespoły Ligue 1 w ten weekend nie zaliczyły potknięć. Drużyna OGC Nice odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Lille OSC. Na obcym terenie wygrało również liderujące AS Monaco (1:0 z Angers SCO). Wydawało się, że paryżan czekało łatwiejsze zadanie z racji meczu na własnym stadionie. Nic bardziej mylnego.

Pierwsze 45 minut faworyt przespał. O obecności na boisku Juliana Draxlera świadczyła jedynie kartka z wyjściowymi składami. Niemca zupełnie nie było widać. Blaise Matuidi kilkakrotnie bezskutecznie próbował wymusić rzut karny, a Angel di Maria zagrywał z zaskakującym dla siebie brakiem precyzji. Jedyną wartą odnotowania okazję stworzył Edinson Cavani. Po centrze z kornera strzałem głową obił poprzeczkę.

EA Guingamp grało solidnie, zwłaszcza w destrukcji. Wyprowadzanie kontr pozostawiało wiele do życzenia, ale punkt wywalczony na Parc des Princes w pełni ich satysfakcjonował.

Po przerwie gospodarze napoczęli przyjezdnych i worek z bramkami został rozwiązany. Dwa gole (po strzałach w długi róg) i asystę zaliczył Cavani, raz techniczną "podcinką" bramkarza EA Guingamp pokonał di Maria. Swojego gola w doliczonym czasie zdobył też obchodzący urodziny Matuidi.

Męczarnie z pierwszej połowy przerodziły się w gładkie 4:0. PSG dopisało punkty i wróciło na pozycję wicelidera. Starta do AS Monaco wynosi 3 "oczka".

Paris Saint-Germain - EA Guingamp 4:0 (0:0)
1:0 - Angel di Maria 56'
2:0 - Edinson Cavani 60'
3:0 - Edinson Cavani 70'
4:0 - Blaise Matuidi 90+2'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Serge Aurier, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa (43' Maxwell), Marco Verratti, Adrien Rabiot, Blaise Matuidi, Julian Draxler (53' Javier Pastore), Angel di Maria (84' Lucas Moura), Edinson Cavani.

EA Guingamp: Karl-Johan Johnsson - Jordan Ikoko, Christophe Kerbrat, Jeremy Sorbon, Fernando Marcal, Baissama Sankoh, Etienne Didot, Lucas Deaux (67' Nill De Pauw), Marcus Coco (86' Ludovic Blas), Jimmy Briand, Sloan Privat (46' Alexandre Mendy).

Żółte kartki: Rabiot (PSG) oraz Deaux, Coco (Guingamp).