Bundesliga: sensacyjne zwycięstwo SV Darmstadt 98

W wielkanocną niedzielę rozegrano dwa spotkania niemieckiej Bundesligi. Werder Brema pokonał Hamburger SV 2:1, a SV Darmstadt 98 w takim samym stosunku wygrało z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/ARNE DEDERT

W meczu drużyn walczących o utrzymanie Werder Brema odniósł ważne zwycięstwo nad Hamburger SV. Mecz lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie. Dogranie Aarona Hunta precyzyjnym strzałem głową do siatki skierował Michael Gregoritsch.

Werder rzucił się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Kontrę gospodarzy strzałem z najbliższej odległości wykończył Max Kruse. Był on bohaterem Werderu, gdyż w 75. minucie zanotował asystę przy golu Floriana Kainza. Tym samym bremeńczycy zbliżyli się do zapewnienia sobie utrzymania. Obecnie mają 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

W drugim spotkaniu SV Darmstadt pokonało Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1. Wynik ten oznacza, że gospodarze wciąż mają jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w elicie. SV Darmstadt w 11. minucie wyszło na prowadzenie po bramce Mario Vrancić, któremu piłkę idealnie wyłożył Marcel Heller.

Schalke miało duże problemy, by doprowadzić do wyrównania. Nie pomógł nawet rzut karny, którego w 58. minucie nie wykorzystał Guido Burgstaller. Ostatecznie gola na wagę remisu zdobył Coke, który z pięciu metrów wpakował głową piłkę do siatki. Schalke końcówkę meczu grało w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Thilo Kehrer. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdołali zdobyć zwycięskiego gola. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Jerome Gondorf.