Jakub Błaszczykowski kontuzjowany?

Jakub Błaszczykowski występ w meczu VFL Wolfsburg - Bayern Monachium zakończył po pierwszej połowie. Reprezentanta Polski zmienił Vieirinha. Wcześniej nasz zawodnik miał problemy z kolanem.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / FELIPE TRUEBA
To był moment, w którym serca kibiców reprezentacji Polski zadrżały.

Błaszczykowski bez kontaktu z rywalem upadł na murawę i złapał się za kolano. Polak leżał, zwijał się z bólu. Wreszcie wstał i pokazał uniesiony do góry kciuk. Przez chwilę jednak utykał, na jego twarzy pojawił się nieprzyjemny grymas. A w przerwie na boisku zmienił go Vieirinha. Gospodarze przegrywali wówczas z Bayernem 0:3.

Nie wiadomo, co stało się Polakowi. Klub z Wolfsburga w trakcie meczu nie przekazał na ten temat żadnych informacji.

Błaszczykowski w tym sezonie zagrał w 25 meczach Bundesligi i miał 3 asysty. Do VFL trafił latem z Borussii Dortmund. Jego zespół na trzy kolejki przed końcem sezonu ma w tabeli punkt przewagi nad strefą spadkową.

Czy VFL Wolfsburg utrzyma się w Bundeslidze?