Zagłębie - Wisła: faworyt nie zawiódł. Cztery gole w Sosnowcu

Nie było niespodzianki w Sosnowcu. Walczące o awans do Lotto Ekstraklasy Zagłębie 3:1 pokonało zagrożoną spadkiem z Nice I ligi Wisłę Puławy.

Michał Piegza
Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec
Mecz świetnie rozpoczął się dla Zagłębia. Gospodarze już w 9. minucie objęli prowadzenie, w czym pomógł im bramkarz Wisły. Z dystansu uderzył Tomasz Nowak, Nazar Penkowec przepuścił prosty strzał. Goście nie zdążyli pozbierać się po stracie pierwszego gola, a już przegrywali 0:2. W 22. minucie do dalekiego dogrania doszedł Martin Pribula, który przelobował Penkowca. Bramkarz Wisły także w tej sytuacji mógł się zachować lepiej.

Dwa gole ustawiły przebieg meczu. Gracze Zagłębia poczuli się pewnie, a w pewnym momencie zbyt pewnie i zapłacili za to utratą bramki. W 35. minucie do dośrodkowania w pole karne doszedł Mariusz Idzik i Wisła złapała kontakt bramkowy. Siedem minut później mógł być remis, jednak Wojciech Fabisiak obronił strzał głową autora gola na 1:2. Chwilę później bramkarz sparował groźne uderzenie Sylwestra Patejuka.

Po zmianie stron gracze Zagłębia nie chcieli oddać inicjatywy rywalom i sami dążyli do podwyższenia wyniku. Udało im się to w 62. minucie. Po raz kolejny najwięcej zimnej krwi zachował Pribula, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

Po tym ciosie Wisła nie potrafiła się już podnieść. Goście wprawdzie próbowali zagrozić Zagłębiu, ale to akcje sosnowiczan wyglądały groźniej. Dzięki zwycięstwu gospodarze awansowali na pozycję wicelidera Nice I ligi.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy 3:1 (2:1)
1:0 - Tomasz Nowak 9'
2:0 - Martin Pribula 22'
2:1 - Mariusz Idzik 35'