Puchar Danii: zespół Kamila Wilczka awansował do finału

Broendby Kopenhaga z Kamilem Wilczkiem w składzie awansowało do finału Pucharu Danii. W półfinale rozgrywek zespół Polaka okazał się lepszy od FC Midtjylland (2:1).

Maciej Kmita
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek
Kamil Wilczek wystąpił od 1. do 65. minuty. Miał swój udział w awansie Broendby do półfinału, bo zaliczył asystę przy golu Teemu Pukkiego na 1:1. Drużyna reprezentanta Polski wywalczyła przepustkę do finału w dramatycznych okolicznościach, bo zwycięską bramkę zdobyła dopiero w drugiej minucie doliczonego do drugiej połowy czasu gry.

Bilans Wilczka w Pucharze Danii to dwa gole i dwie asysty w trzech występach - Polak miał udział w bramce Broendby co 58 rozegranych minuty.

W finale rozgrywek Broendby zagra z FC Kopenhaga. Spotkanie zostanie rozegrane 25 maja. Zespół Wilczka czeka na ponowny triumf w tych rozgrywkach od 2008 roku. Dla samego Polaka występ w finale Pucharu Danii to szansa na zdobycie pierwszego drużynowego trofeum w karierze. 29-latek ma już w dorobku jeden indywidualny laur - sezon 2014/2015 zakończył w glorii króla strzelców ekstraklasy.

Ogólny dorobek Wilczka w sezonie 2016/2017 to 19 bramek i 13 asyst w 39 występach.

FC Midtjylland - Broendby Kopenhaga 1:2 (1:1)
1:0 - Pulsen (k.) 29'
1:1 - Pukki 34'
1:2 - Norgaard 90+2'