Piłkarze Lechii poobijani po ostatnim meczu. Będzie przełamanie na wyjeździe?

Lechia Gdańsk po raz ostatni zwyciężyła na wyjeździe 15 października. Od tego czasu drużyna Piotra Nowaka pięciokrotnie przegrała i zanotowała trzy remisy na obcych stadionach. W sobotę zespół znad morza zagra o przełamanie w Krakowie.

Michał Gałęzewski
Piotr Nowak PAP / Na zdjęciu: Piotr Nowak

Lechia Gdańsk do starcia z Wisłą Kraków może nie przystąpić w optymalnym składzie. - Mamy kilku piłkarzy, którzy odczuwają skutki ostatniego meczu. To między innymi Milos Krasić i Rafał Wolski. Zobaczymy jak będą wyglądać. Milos nie uczestniczył w ostatnim treningu i ja chcę mieć piłkarzy gotowych na sto procent. Jesteśmy w bardzo ważnej fazie rozgrywek i piłkarze muszą być w pełni gotowi. Poza nimi, kadra jest zdrowa i piłkarze są gotowi do meczu. Wybierzemy osiemnastkę gotową do obciążeń, jakie będą w meczu w Krakowie - powiedział Piotr Nowak, trener Lechii.

W ostatnim czasie wysoką formę prezentuje Lukas Haraslin, który może na dłużej zagościć w pierwszym składzie gdańskiego klubu. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że po raz pierwszy od dwóch lat spędził na boisku 90 minut . Wcześniej grał w końcówkach lub przez 50-60 minut, bo te obciążenia były duże. Z Bruk-Bet Termaliką spisał się bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie. Miał pomoc w postaci Flavio Paixao i to dla nas opcja. Paweł Stolarski też potrafi pokazać się z dobrej strony i jest dla nas opcją. Musimy wybrać najlepsze warianty na każdy mecz - przekazał Nowak.

Wisła Kraków plasuje się obecnie na 5. pozycji w tabeli. - Wisła wiele razy pokazywała, że nie traci bramek. Krakowianie mają też piłkarzy ofensywnych robiących różnicę, skrzydłowi są bardzo mobilni, włączają się obrońcy. Chcemy nie tylko poprawić naszą grę, ale i mieć na względzie jakie mocne są strony przeciwnika - zauważył trener.

Ostatnie spotkanie w Krakowie było dla Lechii bardzo trudne. - Nadziewaliśmy się na kontry. Pierwsza bramka była konsekwencją gry defensywnej, później był rzut karny. Powinniśmy wykorzystywać nasze sytuacje, jednak teraz to zupełnie inny charakter rozgrywek, poziom i podejście. To czas, w którym decyduje się nasza przyszłość - mam tu na myśli kontrakty, czy zainteresowanie zagranicznych klubów. Miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów i nie skreślam nikogo, kto jest obecnie w pierwszej ósemce - podsumował Piotr Nowak.

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Lechia w kluczowej fazie sezonu będzie grała na wyjazdach tak, jak u siebie?