Borussia Dortmund bliżej Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL
PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Hoffenheim i minęła rywali w tabeli. Gole dla gospodarzy zdobywali Reus i Aubameyang, dla gości trafił z karnego Kramarić.

Stawka meczu w Dortmundzie była niebagatelna. Borussia Dortmund i TSG 1899 Hoffenheim walczą o 3. miejsce, która da prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów bez eliminacji.

Początek gry to wielka kontrowersja. W 4. minucie Gonzalo Castro dograł do Marco Reusa, a ten w sytuacji sam na sam do bramki. Autor gola był jednak na spalonym. Sędzia po rozmowie z arbitrem liniowym zdecydował się uznać bramkę, czym skrzywdził gości! Chwilę później sędzia Felix Brych odgwizdał spalonego piłkarza gości, którego nie było.

Przyjezdni wściekli się na arbitra w 13. minucie. Reus z boku pola karnego przyjął piłkę ręką, ale sędzia nakazał grać dalej. Wrzutkę w "szesnastkę" ręką zatrzymał obrońca i Felix Brych wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, ale nie trafił w bramkę.

Po kwadransie sporych emocji tempo meczu spadło. Gospodarze nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, a ci nie kwapili się do huraganowych ataków. Piłkarze Hoffenheim nie potrafili stworzyć sobie okazji do wyrównania.

Po zmianie stron przyjezdni częściej utrzymywali się przy piłce, ale poza strzałem Kerema Demirbay'a nie potrafili oddać celnego uderzenia. To piłkarze Borussii mogli podwyższyć wynik, kiedy strzał Reusa w 58. minucie instynktownie odbił bramkarz.

Borussia prowadzenie podwyższyła w 82. minucie. Łukasz Piszczek dośrodkował, Raphael Guerreiro trafił w słupek, a Aubameyang z bliska głową dobił piłkę do pustej bramki. Chwilę później goście złapali kontakt. Arbiter podyktował dla Hoffenheim rzut karny, który na gola zamienił Andrej Kramarić. Przyjezdni nie byli w stanie doprowadzić do remisu i w Bundeslidze zostali wyprzedzeni przez drużynę z Dortmundu.

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (1:0) 1:0 - Reus 4' 2:0 - Aubameyang 82'  2:1 - Kramarić (k.) 86

W 14. minucie Aubameyang nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Borussia: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Matthias Ginter, Marcel Schmelzer, Gonzalo Castro, Julian Weigl, Raphael Guerreiro (90+1' Sven Bender), Ousmane Dembele (Sebastian Rode), Pierre-Emerick Aubameyang, Marco Reus (80' Shinji Kagawa).

Hoffenheim: Oliver Baumann - Niklas Suele, Kevin Vogt, Benjamin Huebner (70' Ada, Szalai), Pavel Kaderabek (58' Jeremy Toljan), Sebastian Rudy, Steven Zuber, Kerem Demirbay, Andrej Kramarić, Mark Uth (65' Nadiem Amiri), Sandro Wagner.

Żółte kartki: Reus, Castro, Papastathopoulos, Dembele (Borussia) oraz Uth, Demirbay (Hoffenheim).

Sędzia: Felix Brych.

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.