Kamil Grosicki doceniony przez Anglików. "Może zostać w Premier League po spadku"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan  / Kamil Grosicki w barwach Hull City
Getty Images / Michael Regan / Kamil Grosicki w barwach Hull City
zdjęcie autora artykułu

Hull City Kamila Grosickiego spadło z Premier League, ale reprezentant Polski może zostać w najwyższej lidze na kolejny sezon. Tak przynajmniej twierdzi "The Daily Mail", który widzi dla Polaka przyszłość w angielskiej ekstraklasie.

Dziennikarze "The Daily Mail" wybrali "11" złożoną z najlepszych zawodników drużyn, które spadły do Premier League, czyli Middlesbrough, Sunderlandu i Hull City. Ci zawodnicy mają mieć największe szanse na angaż w klubach, które utrzymały się w angielskiej ekstraklasie.

Kamil Grosicki znalazł się obok 56-krotnego reprezentanta Anglii, Jermaina Defoe czy Caluma Chambersa i Jordana Pickforda, którzy na Wyspach Brytyjskich są uznawani za duże talenty, a w czerwcu mogą wystąpić w Polsce na Mistrzostwach Europy U-21 2017.

"Polski skrzydłowy jest pełen werwy, a w styczniu odegrał kluczową rolę w tym, że Hull City powstało z kolan. Jest szybki i bezpośredni. Powinien być do kupienia za 5 mln funtów" - czytamy w notce poświęconej Polakowi.

Grosicki trafił na KCOM Stadium w ostatnim dniu zimowego okna transferowego. Tygrysy zapłaciły za niego Stade Rennes 9 mln euro, więc według "The Daily Mail" wartość reprezentanta Polski spadła o ok. 3 mln euro. Z drugiej strony Grosicki zastrzegł sobie w umowie, że w razie spadku z Premier League, dostanie od klubu zielone światło na zmianę pracodawcy. Już wcześniej jego nazwisko padało w kontekście transferów do Burnley czy West Hamu United.

ZOBACZ WIDEO: Remis w barażu o Premier League - zobacz skrót meczu Fulham - Reading [ZDJĘCIA ELEVEN]

Wychowanek Pogoni Szczecin wystąpił w 14 meczach meczach Premier League i zaliczył w nich pięć asyst - choć dołączył do Hull City w styczniu, jest najlepszym asystentem zespołu. Ponadto miał też bezpośredni udział przy kilku innych bramkach swojej drużyny.

"11" spadkowiczów z Premier League wg "The Daily Mail": Jordan Pickford (Sunderland) - Calum Chambers (Middlesbrough), Harry Maguire (Hull City), Ben Gibson (Middlesbrough), Andy Robertson (Hull City) - Sam Clucas (Hull City), Marten de Roon (Middlesbrough), Adam Forshaw (Middlesbrough) - Duncan Watmore (Sunderland), Jermain Defoe (Sunderland), Kamil Grosicki (Hull City).

Źródło artykułu: