Niecodzienne zdarzenie w Krakowie. Damian Dąbrowski zbiegł z boiska, by udać się za potrzebą

Rywala oszukasz, sędziego oszukasz, ale natury nie oszukasz. W piątek dobitnie przekonał się o tym Damian Dąbrowski z Cracovii. Reprezentant Polski musiał przerwać swój występ w meczu z Ruchem Chorzów (2:0), by... udać się do szatni za potrzebą.

Maciej Kmita
Damian Dąbrowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Damian Dąbrowski
Do niecodziennego zdarzenia doszło pod koniec piątkowego meczu. Podczas jednej z przerw w grze Damian Dąbrowski nagle ruszył biegiem w kierunku tunelu prowadzącego do szatni i zniknął z boiska.

Trener Cracovii, Jacek Zieliński nie wprowadził w jego miejsce żadnego innego zawodnika, ponieważ już wcześniej wykorzystał limit zmian i jego zespół grał przed dłuższą chwilę w "10".

Po kilku minutach Dąbrowski wrócił do gry, a po meczu okazało się, że za tajemniczym zniknięciem reprezentanta Polski z boiska stała konieczność... skorzystania z toalety.

Dąbrowski był jednym z lepszych zawodników Cracovii, a pod jego nieobecność Pasy dały się zepchnąć Niebieskim do defensywy. W 84. minucie Łukasz Moneta stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale jego strzał w dobrym stylu obronił Grzegorz Sandomierski.

- Od razu dostaliśmy informację z ławki, że Damian zbiegł z boiska. Kiedy się o tym dowiedziałem, szukałem go wzrokiem, bo nie wiedziałem, co mu się stało - nie zauważyłem, żeby doznał jakiegoś urazu. Jak się okazało, musiał na chwilę zbiec do szatni - tłumaczy Sebastian Steblecki.

- Musieliśmy skorygować ustawienie, bo graliśmy przez te parę minut jak po czerwonej kartce, ale udało nam się obronić prowadzenie. Ruch miał przewagę i zamknął nas w hokejowym zamku, ale wyszliśmy z tego obronną ręką - dodaje pomocnik Cracovii.

Cracovia utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?