Jakub Błaszczykowski nie zagra w barażu o utrzymanie w Bundeslidze

Kontuzja mięśnia przywodziciela uda, której Jakub Błaszczykowski doznał w ostatnim meczu ligowym z Hamburgerem SV (1:2), jest na tyle poważna, że reprezentant Polski opuści czwartkowe spotkanie z Eintrachtem Brunszwik.

Maciej Kmita
Jakub Błaszczykowski Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski urazu nabawił się w pierwszej połowie sobotniego spotkania i w przerwie został zmieniony. Jego zespół uległ Hamburgerowi 1:2, co oznacza, że o utrzymanie w Bundeslidze będzie musiał walczyć w barażu z Eintrachtem Brunszwik.

Pierwszy mecz Wolfsburga z II-ligowcem jest zaplanowany na czwartek, ale już teraz wiadomo, że Błaszczykowski nie pomoże Wilkom w tym pojedynku. Być może Polak będzie do dyspozycji Andriesa Jonkera na poniedziałkowy rewanż, a udział Błaszczykowskiego w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed spotkaniem el. MŚ 2018 z Rumunią (10.06) wydaje się być niezagrożony.

Przez większość sezonu Błaszczykowski był podstawowym zawodnikiem Wolfsburga. Stracił ten status tylko w grudniu i styczniu, a gdy Jonker przejął zespół po Valeriena Ismaelu, 32-latek wrócił do wyjściowego składu. Były kapitan reprezentacji Polski wystąpił w 28 ligowych meczach, w których zaliczył trzy asysty.

VfL Wolfsburg utrzyma się w Bundeslidze?