Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ruch i Górnik nadal bez licencji. Mają tydzień na uzupełnienie dokumentów

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła odroczyć decyzje odnośnie przyznania licencji na grę w Nice I lidze Ruchowi Chorzów i Górnikowi Łęczna. Oba kluby mają tydzień na uzupełnienie dokumentów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Obaj spadkowicze z Lotto Ekstraklasa nie są jeszcze pewni uzyskania licencji na nadchodzący sezon. O ile Górnik Łęczna musi dostarczyć jedynie umowę na rozgrywanie meczów na stadionie w Łęcznej i raport eksperta opisujący stan obiektu, o tyle Ruch Chorzów musi w ciągu tygodnia uregulować szereg zobowiązań wobec piłkarzy. Działacze 14-krotnego mistrza Polski zalegają również z opłatą wobec 1.FC Nuernberg za transfer Mariusza Stępińskiego.

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

1. Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Górnik Łęczna na grę w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/2018. Komisja postanowiła odroczyć decyzję do dnia 20 czerwca, zobowiązując Klub do dostarczenia najpóźniej do dnia 19 czerwca br. umowy na rozgrywanie meczów na stadionie w Łęcznej oraz raport eksperta opisujący stan obiektu.

2. Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Ruchu Chorzów na grę w rozgrywkach I ligi. Komisja postanowiła odroczyć decyzję do dnia 20 czerwca, zobowiązując Klub aby do dnia 19 czerwca br:

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Cieszą mnie trzy gole, ale bardziej punkty

- Uregulował zobowiązanie w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/2016 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 r. i zapłatę lub objęciem ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku.

- Uregulował zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora. Obie strony zostały poinformowane o wysokości tej kwoty.

- Zapłaty zobowiązania transferowego do FC Nurnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą.

- Dostarczył dokumenty firm właścicielskich potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz Klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających Klubowi źródła finasowania w sezonie 2017/2018.

Czy Górnik Łęczna i Ruch Chorzów powinny otrzymać licencję na grę w Nice I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPN
Komentarze (3)
 • paweLbn Zgłoś komentarz
  Ruch to bardziej skomplikowana kwestia, ale Górnik dostał licencję na Ekstraklasę więc po co w ogóle proces licencyjny na ligę niżej?
  • pablo80 - RSKZ Zgłoś komentarz
   No to Ruch IV liga...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×