Mistrzostwa Europy U-21 2017: kibice ze Szwecji opanowują Kielce

Blisko cztery tysiące fanów reprezentacji Szwecji przyjedzie do Kielc na piątkowy mecz mistrzostw Europy U-21, w którym obrońcy tytułu zmierzą się z Anglią. To, że będzie to wyjątkowa wizyta, pokazał już czwartkowy trening.

Sebastian Najman
Sebastian Najman
Suzuki Arena w Kielcach WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Suzuki Arena w Kielcach

Szwedzi, którzy przed swoim pierwszym turniejowym spotkaniem zostali zakwaterowani w podkieleckiej Cedzynie, odbyli w czwartek oficjalny trening na boisku przy ulicy Szczepaniaka.

Goście ze Skandynawii w stolicy woj. świętokrzyskiego rozegrają tylko jeden mecz. Mimo to podopieczni Hakana Ericsona nie mogą narzekać na brak wsparcia. Według organizatorów drużynę Trzech Koron dopingować będą nawet cztery tysiące Szwedów, którzy powoli docierają do Kielc.

Niewielka, ale za to bardzo głośna grupa, stawiła się już na wspomnianym treningu. I co tu dużo mówić, po prostu skradła całe show, błyskawicznie zyskując przychylność mieszkańców.


Podczas krótkiej ceremonii powitania aktualnych mistrzów Europy U-21 głos zabrał również przedstawiciel kibiców, który zwrócił się z prośbą do wiceprezydenta Kielc Andrzeja Syguta... aby puby w mieście były czynne dłużej niż zwykle.

Reprezentacja Szwecji w ramach fazy grupowej ME U-21 zmierzy się z Anglią, Polską oraz Słowacją.

ZOBACZ WIDEO La Liga Legends lepsi od Polaków. Zobacz skrót meczu legend [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy reprezentacja Szwecji obroni tytuł mistrza Europy U-21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×