Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

To może być rewolucja! Mecze piłki nożnej będą trwać tylko 60 minut?

Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) chce wprowadzić zmiany w zasadach piłki nożnej. W przygotowanym przez organizację raporcie jest m.in. propozycja skrócenia spotkań do 60 minut. To może być wielka rewolucja.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zgodnie z planami IFAB mecze miałyby trwać zaledwie godzinę, ale za każdym razem, gdy piłka opuszczałaby boisko, zegar byłby zatrzymywany. To miałoby wpłynąć na zwiększenie czasu efektywnej gry.

IFAB przedstawiła też propozycje dotyczące rzutów karnych. Te sędziowie mogliby dyktować, jeśli bramkarz złapałby w ręce podanie od swojego kolegi z zespołu. Teraz za takie zagranie przyznawany jest rzut wolny pośredni.

Po obronionej "jedenastce" gra byłaby natomiast przerywana, by uniknąć dobitek. Wznowiłby ją dopiero golkiper z autu bramkowego.

W raporcie znalazły się również zmiany wykonywania rzutów wolnych i rożnych (zawodnik mógłby podać piłkę do siebie) oraz zagrania piłki ręką. Za zdobycie gola przy pomocy dłoni, zawodnik miałby otrzymać czerwoną kartkę. Z kolei zatrzymanie piłki ręką tuż przed linią bramkową, byłoby zaliczane przez sędziów jako gol.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Tomasz Kędziora: nie załamujemy się

Autor raportu i propozycji, David Elleray (były sędzia Premier League), liczy, że dzięki zmianom podniesiona zostanie atrakcyjność spotkań, a także zwiększy się wzajemny szacunek wśród piłkarzy. Ci mieliby zostać surowo ukarani za każde nieodpowiednie zachowanie względem sędziów.

Propozycje IFAB są dość abstrakcyjne, ale nie jest powiedziane, że na pewno zostaną wprowadzone. Wcześniej muszą zostać zaakceptowane przez FIFA.

Uważasz, że zmiany proponowane przez IFAB są dobre dla piłki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
bbc.co.uk / "The Times"

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×