WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dłuższa umowa Pogoni Szczecin z dużym sponsorem

Grupa Azoty pozostanie głównym partnerem Pogoni Szczecin. Nowa umowa została podpisana na dwa lata, a nie jak poprzednie na rok.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
/ PAP/Andrzej Grygiel

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Największymi partnerami Pogoni są miasto Szczecin i właśnie Grupa Azoty. Już w pierwszym sezonie współpracy gigant chemiczny przelał na konto klubu około dwóch milionów złotych, a relacja była kilkakrotnie przedłużana od 2012 roku. Nowa umowa została podpisana do 2019. Logo Grupy Azoty jest w centralnym punkcie koszulek Portowców.

- Po pięciu latach nabraliśmy do siebie wzajemnego zaufania. To jest podstawa, żeby wspólnie patrzeć w przyszłość z optymizmem. Dlatego nową umowę podpisaliśmy od razu na dwa lata - wyjaśnia Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

- Umowa na dwa lata to wejście na inny etap w naszych relacjach - dodaje Tomasz Adamczyk, wiceprezes Pogoni. - Grupa Azoty ma do nas większe zaufanie niż wcześniej i wierzy, że funkcjonujemy dobrze, a osiągnięcie pewnych wyników wymaga czasu.

Pogoń Szczecin była w tym sezonie w półfinale Pucharu Polski i w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Żadną drogą nie dotarła jednak do europejskich pucharów.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Tomasz Kędziora: nie załamujemy się

- Plan minimum został wykonany. Do planu maksimum było daleko - ocenia Adamczyk. - Cieszę się natomiast z sukcesów juniorów, bo pierwsza drużyna musi być oparta o mocne podwaliny. Jedną z nich jest praca z dziećmi i młodzieżą.

Pogoń jest jedynym klubem piłki nożnej, który współfinansuje Grupa Azoty. Ponadto pomaga siatkarzom ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i siatkarkom Chemika Police. Te drużyny są mistrzami Polski.

- Pogoń jest traktowana jako dobro całej grupy. To klub z tradycjami i kibicami, którzy byli mu wierni w trudnych momentach. Liczymy na sukces w następnych sezonach. Ta umowa ma to umożliwić - zapowiada Wardacki.

- Umowa ma charakter kroczący - dodaje Włodzimierz Zasadzki, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. - Oznacza to, że każdy rok będzie weryfikować wyniki Pogoni i istnieje możliwość przedłużania współpracy o kolejne dwa lata. Wszystko w rękach piłkarzy, trenerów, dyrekcji Pogoni Szczecin. Przyszłość zależy od wyników.

Czy Pogoń Szczecin to klub, który rozwija się?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.