Wysoka wygrana IFK Mariehamn

Rywal Legii w eliminacjach Ligi Mistrzów wraca do wysokiej formy. We wtorek IFK Mariehamn rozbił w spotkaniu ligowym Inter Turku 5:0 (3:0).

Karol Borawski
Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
Po dziewięciu minutach spotkania fińskiej Veikkausliigi IFK Mariehamn prowadził już 2:0. Ostatecznie wygrał pięcioma bramkami, a mógł wyżej gdyby w 59 minucie Aleksei Kangaskolkka wykorzystał rzut karny i skompletował hat-tricka.

Dzięki wtorkowej wygranej Mariehamn po 15 kolejkach z 23 punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Wikloef Holding Arena traci punktów do prowadzącego HJK Helsinki 11 punktów.

Pierwszy mecz Legii z Mariehamn w II rundzie el. Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 12 lipca w Finlandii, rewanż w Warszawie odbędzie się 19 lipca.

IFK Mariehamn - Inter Turku 5:0 (3:0)

1:0 - Aleksei Kangaskolkka 4'
2:0 - Brian Span 9'
3:0 - Aleksei Kangaskolkka 27'-k
4:0 - Robbin Sellin 60'
5:0 - Rezgar Amani 82'

Skład IFK Mariehamn: Andreas Vaikla - Tommy Wirtanen (77, Rezgar Amani), Kristian Kojola (63, Robin Sid), Bobbie Friberg da Cruz, Aapo Maenpaa, Brian Span, Philip Sparrdal Mantilla, Gabriel Petrović (86, Joel Karlström), Amos Ekhalie, Robbin Sellin, Aleksei Kangaskolkka.

Żółte kartki: Brian Span, Aleksei Kangaskolkka - Lucas García.