Łukasz Teodorczyk z Superpucharem Belgii

Anderlecht Bruksela wygrał 2:1 z Zulte Waregem w meczu o Superpuchar Belgii. Łukasz Teodorczyk zagrał od początku, był aktywny, ale gola nie strzelił.

Jacek Stańczyk
Łukasz Teodorczyk Newspix / ZUMAPRESS.com / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Zaczęło się od konsternacji na stadionie w Brukseli, bo w 3. minucie to goście objęli prowadzenie. De Fauw najwyżej wyskoczył do piłki zagranej przez De Pauwa i pokonał bramkarza. W ogóle to drużyna SV Zulte Waregem dominowała od początku, RSC Anderlecht był stłamszony.

I w ogóle w pierwszej połowie mistrz Belgii grał średnio. Z czasem mecz się wyrównał, ale porywający nie był. Za to druga połowa rozpoczęła się od trzęsienia ziemi w drużynie gości. Jeden z obrońców zagrał piłkę do tyłu, do własnego bramkarza. Tyle, że tak iż Louis Bostyn musiał się rzucić, aby piłka nie wyszła na róg. I piłka została w polu karnym, tyle że bramkarz Zulte wypuścił ją z rąk. Z prezentu skorzystał Sofiane Hanni, który minął jeszcze obrońcę i ze spokojem wyrównał wynik. Stało się to 15 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy.

Niespełna po godzinie Anderlecht już prowadził. Appiah dośrodkował w pole karne, Trebel strzałem głową zdobył drugą bramkę.

Łukasz Teodorczyk zagrał w pierwszym składzie. Starał się być aktywny, ale nie miał jakichś klarownych sytuacji. Walczył jednak, nie odpuszczał. Gdy w 85. minucie schodził z boiska, trybuny skandowały "Teo, Teo". Polak do mistrzostwa kraju dołożył Superpuchar Belgii.