Nice I liga: pięć goli w 24 minuty. Raków Częstochowa wygrał mecz beniaminków

Raków Częstochowa zwyciężył 3:2 na stadionie Puszczy Niepołomice na zakończenie 2. kolejki Nice I ligi. Wszystkie gole w meczu beniaminków padły między 12. a 36. minutą.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Drużyny znają się znakomicie. Pod wodzą tych samych trenerów Tomasza Tułacza i Marka Papszuna rywalizowały również w poprzednim sezonie. Potrafiły się mimo dobrego rozpoznania zaskakiwać raz po raz w pierwszej połowie. W najbardziej ekscytującym fragmencie spotkania gole padały średnio co pięć minut.

Strzelanie rozpoczął w 12. minucie Andrzej Niewulis po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do wyniku 3:1 doprowadził następnie Jose Embalo. Portugalczyk zdobył pierwsze, oficjalne gole na polskich boiskach. Do Rakowa dołączył latem po zwiedzeniu Cypru, Rumunii oraz Islandii. O tym, że potrafi trafiać do bramki przekonywał w okresie przygotowań, a w Niepołomicach tę umiejętność potwierdził.

Embalo dał Rakowowi pierwsze zwycięstwo w sezonie, a generalnie na drugim szczeblu rozgrywek po ponad 6000 dniach. Tak samo jak przez cały poprzedni sezon częstochowianie mają Puszczę za sobą w tabeli.

Wynik na 2:3 ustalił Maciej Domański uderzeniem z rzutu karnego w 36. minucie. Tak samo jak Embalo pomocnik Puszczy ustrzelił w tym meczu dublet, ale z uwagi na wynik, nie miał więcej powodów do zadowolenia.

Druga połowa była nieporównywalnie spokojniejsza niż pierwsza. Na sam koniec regulaminowego czasu niepołomiczanie umieścili piłkę w bramce Rakowa, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego Marcina Stefanika. Wcześniej szansę na podwyższenie prowadzenia miał Raków, jednak wszystko to co najważniejsze wydarzyło się w ekscytujących 24 minutach.

Pojedynek w Małopolsce to dotychczas największa kanonada w sezonie. Tydzień temu cztery gole padły w meczu Drutex-Bytovii Bytów ze Stomilem Olsztyn. Zwyciężyła ekipa z Pomorza 3:1.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 2:3 (2:3)
0:1 - Andrzej Niewulis 12'
1:1 - Maciej Domański 23'
1:2 - Jose Embalo 28'
1:3 - Jose Embalo 33'
2:3 - Maciej Domański (k.) 36'

Puszcza: Marcin Staniszewski - Mateusz Bartków, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk - Longinus Uwakwe (37' Marcel Kotwica), Marcin Stefanik - Dawid Ryndak, Bartosz Żurek (59' Dawid Nowak), Maciej Domański - Marcin Orłowski (76' Robert Ziętarski)

Raków: Mateusz Lis - Łukasz Góra, Lukas Duriska, Andrzej Niewulis - Przemysław Oziębała, Rafał Figiel, Jakub Łabojko, Aghwan Papikjan (84' Igor Sapała), Krystian Wójcik, Piotr Malinowski (89' Tomas Petrasek) - Jose Embalo (70' Adam Czerkas)

Żółte kartki: Staniszewski, Stefanik, Orłowski, Stawarczyk (Puszcza) oraz Łabojko (Raków)