Ligue 1: efektowny start Olympique Marsylia, Polacy zaczęli sezon na ławce

Dziesięć bramek padło w trzech niedzielnych meczach 1. kolejki Ligue 1. Na boisku nie zobaczyliśmy niestety Mariusza Stępińskiego oraz Igora Lewczuka.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/LUIS TEJIDO
FC Nantes tego pierwszego poległo w wyjazdowym starciu z Lille OSC aż 0:3. Były napastnik Ruchu Chorzów przesiedział całe spotkanie na ławce (w ataku Kanarków zagrali Emiliano Sala i Prejuce Nakoulma).

Lepszy wynik osiągnęło Girondins Bordeaux, które zremisowało na wyjeździe z Angers SCO 2:2. Drużyna Igora Lewczuka była bliska sięgnięcia po pełną pulę, lecz straciła zwycięstwo w 88. minucie. Reprezentant Polski - podobnie jak Mariusz Stępiński - spędził 90 minut w rezerwie.

W ostatnim spotkaniu efektowną inaugurację sezonu zaliczył Olympique Marsylia, który pokonał u siebie Dijon FCO 3:0.