Paweł Wszołek i Kamil Grosicki wyróżnieni w Championship. Polacy w jedenastce kolejki

Paweł Wszołek i Kamil Grosicki znakomicie rozpoczęli sezon angielskiej Championship. Ich znakomita postawa została doceniona przez dziennikarzy "The Football League Paper", którzy zamieścili ich w najlepszej jedenastce kolejki.

Michał Bugno
Paweł Wszołek Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
W pierwszej kolejce The Championship Kamil Grosicki zanotował asystę, a jego zespół Hull City zremisowało z Aston Villą 1:1. Polak był jedynym piłkarzem, który stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. Oprócz asysty, przeprowadził kilka udanych akcji, zaliczył też kilka celnych strzałów.

Udany występ zaliczył też Paweł Wszołek, który zanotował asystę i wywalczył rzut karny w meczu Queens Park Rangers - Reading, zakończonym zwycięstwem jego zespołu 2:0. Po dośrodkowaniu Polaka w 22. minucie gola głową zdobył Conor Washington.

W drugiej połowie Wszołek został sfaulowany w polu karnym rywali. Tiago Ilori otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Washington.

Postawa Polaków została doceniona przez dziennikarzy "The Football League Paper", którzy zamieścili ich w najlepszej jedenastce pierwszej kolejki The Championship.