Puchar Polski: beniaminkowie zrobili swoje. Karne harce Cracovii

Beniaminkowie ekstraklasy Sandecja i Górnik zwyciężyli i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski. Dalej gra Cracovia, która w Tychach nie wykorzystała dwóch karnych, a mecz wygrała dzięki... konkursowi "jedenastek".

Michał Piegza
Radość piłkarzy Górnika Zabrze PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Radość piłkarzy Górnika Zabrze
Nowicjusze w Lotto Ekstraklasie w Pucharze Polski zrobili swoje. Górnik Zabrze wystawił swoich fanów na lekcję cierpliwości. Do czasu kiedy piłkarzom Sokoła Ostróda wystarczało sił, potrafili nawiązać w miarę równorzędną walkę z zabrzanami. W końcu jednak zawodnicy Marcina Brosza przełamali rywala i ze stanu 0:1 doprowadzili do wygranej 3:1. Decydujące gole padły w końcówce gry.

Także niemal do końca meczu o awans walczyła Sandecja. Piłkarze z Nowego Sącza długo przegrywali w Legnicy z Miedzią. Dopiero gole Wojciecha Trochima w 86. i 90. minucie dały beniaminkowi Lotto Ekstraklasy awans do 1/8 finału.

Nie było niespodzianki w Bełchatowie. Grający w II lidze GKS Bełchatów przegrał z Chojniczanką Chojnice 0:3. Goście zaczęli strzelać dopiero po przerwie, ale w miarę szybko pozbawili rywala nadziei na awans.

Najdłużej trwała rywalizacja w Tychach. Mający walczyć o Lotto Ekstraklasę GKS
jako pierwszy stracił gola. Do bramki trafił Adam Deja. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później zmarnował rzut karny. Tyszanie wyrównali w 81. minucie za sprawą Daniela Tanżyny. W dogrywce Pasy nie wykorzystały kolejnej "jedenastki". Tym razem Marek Igaz obronił strzał Krzysztofa Piątka.

W konkursie rzutów karnych Cracovia zachowała więcej zimnej krwi. Aż trzy strzały tyszan były niecelne lub bronił je Grzegorz Sandomierski. Podopieczni Michała Probierza byli bezbłędni i wygrywając 4:1 awansowali do kolejnej rundy.