Premier League: sensacja - mistrz Anglii na kolanach

Burnley sensacyjnie pokonało na Stamford Bridge mistrza Anglii Chelsea (3:2) w 1. kolejce Premier League. Tylko Łukasz Fabiański zagrał z polskich zawodników w sobotnich meczach.

Bartosz Zimkowski
Piłkarze Burnley cieszą się ze zdobytej bramki PAP/EPA / EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / Piłkarze Burnley cieszą się ze zdobytej bramki
Pierwsza połowa na Stamford Bridge była absolutnie szalona. Chelsea źle zaczęła mecz z Burnley, a czarę goryczy przelała czerwona kartka z 13. minuty. Gary Cahill wyprostowaną nogą zaatakował Stevena Defoura i sędzia nie wahał się - czerwona kartka.

Gra Chelsea posypała się po tej decyzji, a Sam Vokes szybko, bo już w 24. minucie, precyzyjnym strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie gościom. Kolejne minuty należały do Burnley. The Blues zupełnie nie wiedzieli, co mają zrobić z grą w dziesiątkę.

Tymczasem pięć minut przed przerwą Stephen Ward oddał kapitalny strzał z woleja z bocznego sektora pola karnego i Thibaut Courtois po raz drugi musiał sięgnąć do własnej siatki.

Trzeci cios został zadany chwilę później. Niepilnowany Vokes otrzymał precyzyjne podanie i strzałem głową podwoił swój dorobek.

W drugiej połowie na boisku zameldował się Alvaro Morata i Hiszpan w 69. minucie wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał dośrodkowanie Williana i dał nadzieję The Blues. Jednak w 81. minucie Cesc Fabregas za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko.

Londyńczycy mimo gry w dziewiątkę zdobyli kolejną bramkę. Morata przedłużył piłkę głową, a David Luiz z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Na doprowadzenie do wyrównania nie starczyło już czasu i Chelsea sensacyjnie przegrała z Burnley 2:3.

W barwach Swansea City czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Polski golkiper nie dał się pokonać zawodnikom Southampton, a kilka razy musiał pokazać klasę. Na ławce Świętych całe spotkanie przesiedział Jan Bednarek. Pojedynek zakończył się remisem 0:0.

Z kolei zgodnie z przewidywaniami miejsce w składzie Bournemouth stracił Artur Boruc. Wisienki przegrały na wyjeździe z West Bromwich Albion 0:1.

Natomiast nowym liderem Premier League zostało Huddersfield Town. Beniaminek sensacyjnie pokonał Crystal Palace 3:0 - i to na wyjeździe.