Ligue 1: Debiut Neymara z golem i asystą. Kuriozalna bramka dla PSG

Udany debiut Neymara w PSG. Brazylijczyk zdobył bramkę i zaliczył asystę. Paryżanie 3:0 pokonali na wyjeździe Gunigamp. W spotkaniu padł kuriozalny gol autorstwa Ikoko.

Michał Piegza
Neymar i Cavani świętują zdobycie gola dla PSG PAP/EPA / Neymar i Cavani świętują zdobycie gola dla PSG
Piłkarze Guingamp mieli nadzieję na powtórkę meczu z 17 grudnia 2016 roku, kiedy niespodziewanie u siebie pokonali PSG 2:1. Taktyka gospodarzy w niedzielnym spotkaniu była podobna do tej sprzed kilku miesięcy.

Plan graczom Guingamp dość długo udawało się skutecznie realizować. PSG, w końcu z Neymarem w składzie, przeważało, ale niewiele z tego wynikało. W pierwszej części godnymi odnotowania były strzały Edinsona Cavaniego, który nogą odbił bramkarz (15. minuta) oraz uderzenie głową w poprzeczkę Marquinhosa (35. minuta).

Druga połowa mogła rozpocząć się sensacyjnie. Sprzed pola karnego tuż obok bramki uderzył Etienne Didot. Siedem minut po zmianie stron PSG w kuriozalnych okolicznościach objęło prowadzenie.  Jordan Ikoko z kilku metrów chciał podać do bramkarza i uczynił to w taki sposób, że Karl Johnsson nie zdążył z interwencją. Golkiper trącił jedynie w futbolówkę, a ta odbiła się od słupka i wtoczyła do bramki.

Po stracie gola w taki sposób piłkarze Guingamp nie byli się w stanie podnieść. Pewne było, że PSG wygra, nie wiadomo było jedynie w jakim stosunku. W 62. minucie wynik podwyższył Cavani, który wcześniej pudłował w kilku sytuacjach. Urugwajczyk otrzymał podanie od Neymara i w sytuacji sam na sam zdobył gola. Na trafienie czekał także debiutujący w PSG Brazylijczyk. I doczekał się go w 82. minucie. Dogrywał Cavani, a Neymar do bramki uderzył z ok. 5 metrów.

EA Guingamp - Paris Saint-Germain 0:3 (0:0)
0:1 - Ikoko (sam.) 52'
0:2 - Cavani 62'
0:3 - Neymar 82'

EU Guingamp: Karl Johnsson - Jordan Ikoko, Christophe Kerbrat, Jeremy Sorbon, Pedro Rebocho - Abdoule Camara (71' Lebogang Phiri), Etienne Didot (79' Marcus Thuram), Marcus Coco (80' Ludovic Blas), Yannis Salibur, Lucas Deaux - Jimmy Briand.

PSG: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa - Marco Verratti (80' Javier Pastore), Thiago Motta, Adrien Rabiot (87' Blaise Matuidi) - Angel di Maria, Edinson Cavani, Neymar.

Żółte kartki: Ikoko, Deaux (Guingamp) oraz Motta, Verratti (PSG).

Sędzia: Antony Gautier.

RC Strasbourg Alsace - Lille OSC 3:0 (0:0) 1:0 - Martin 74' 2:0 - Lienard (k.) 82' 3:0 - Grimm 88'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Neymar zostanie królem strzelców Ligue 1?