Robert Lewandowski krytykowany przez media - polski snajper przeciętny

Robert Lewandowski strzelił w meczu z Bayerem Leverkuen bramkę, ale niemieccy dziennikarze uważają, że w pierwszym meczu sezonu Polak zagrał znacznie poniżej możliwości.

Marek Wawrzynowski
Robert Lewandowski cieszy się po zdobyciu gola PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski cieszy się po zdobyciu gola
Choć Bayern Monachium wygrał na inaugurację sezonu z Bayerem Leverkusen 3:1, polski napastnik nie zachwycił. Co prawda Robert Lewandowski strzelił bramkę z rzutu karnego, jednak to wszystko na co było go stać.

W niemieckich mediach dominuje przekaz, że występ polskiego piłkarza był przeciętny. Według dziennika "Bild" nasz supersnajper był "kompletnie niewidoczny w 1. połowie", nie wykorzystał okazji, ale ocenę podnosi mu bramka z rzutu karnego. Co istotne,sam wywalczył jedenastkę. Polak zasłużył na notę 3 (w skali od 6 do 1, gdzie 1 to najlepsza ocena). Tak samo ocenił go "AbendZeitung".

Bez dwóch zdań nie był to najlepszy wieczór Polaka, co podkreślił były piłkarz klubu, dziś ekspert "Kickera", Olaf Thon.

"Lewandowski nie wyglądał za dobrze. Piłki mu odskakiwały od nogi. Polski piłkarz, szczególnie w drugiej połowie, dostosował się do słabej postawy całej drużyny" - stwierdził były reprezentant Niemiec.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi w sezonie 2017/18?