Nice I liga: przełamanie Podbeskidzia. Ruch wciąż na minusie

Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na własnym stadionie Ruch Chorzów 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 24. minucie Dimitar Iliew, który wykorzystał rzut karny.

Michał Piegza
stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała
Do wtorku Podbeskidzie było najsłabiej radzącą sobie w Nice I lidze drużyną. Bielszczanie nie zajmowali ostatniej pozycji w tabeli tylko dzięki temu, że Ruch przystępował do sezonu z ujemnym dorobkiem punktowym. Niebiescy po piątkowej wygranej nad Stomilem chcieli w końcu wyjść na punktowy plus i gonić resztę stawki.

Tymczasem pierwsza połowa toczyła się pod dyktando bielszczan. Goście pozostawiali sporo miejsca, co starali się wykorzystywać gospodarze. Górale jednak nie potrafili czerpać pełną garścią z częstych błędów Ruchu. Libor Hrdlicka musiał kilka razy interweniować. To jednak nie kunszt Słowaka ratował chorzowian, ale błędy strzelców.

Najlepszą okazję zmarnował w 9. minucie Kamil Wiktorski, który głową uderzał z czterech metrów. Obrońca trafił w bramkarza. Kilka minut później strzał Łukasza Sierpiny zdołał obronić Hrdlicka.

Bramka padła w 24. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za bezsensowny faul Mateusza Zawala na Dimitarze Iliewie. Bułgar pewnie uderzył z "wapna". Prowadząc Górale zaczęli skupiać się na obronie wyniku, a chorzowianie nie byli w stanie rozmontować ich defensywy.

Chwilę po zmianie stron mogło być 2:0. Strzał Szymona Sobczaka zdołał odbić bramkarz. Później przeważał Ruch, ale chorzowianie nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do doprowadzenia do remisu. Goście akcje prowadzili w jednostajnym tempie i ustawieni przed własnym polem karnym bielszczanie nie mieli problemów z ich rozbijaniem.

Mimo dużej przewagi Ruch do końcowego gwizdka nie potrafił poważniej zagrozić Góralom i musiał pogodzić się z kolejną porażką. Podbeskidzie po słabym początku sezonu w końcu przełamało się i odniosło pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
1:0 - Iliew (k.) 24'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Fabisiak - Paweł Oleksy, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Moskwik - Szymon Sobczak (71' Miłosz Koza), Łukasz Hanzel, Dimitar Iliew , Adrian Rakowski, Łukasz Sierpina (90+2' Tomasz Podgórski) - Paweł Tomczyk (76' Valerijs Sabala).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Santiago Villafane (85' Giacomo Mello), Kacper Czajkowski, Miłosz Trojak, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Mateusz Zawal, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Kamil Słoma (76' Gracjan Komarnicki) - Vilim Posinković (69' Adam Setla).

Żółte kartki: Sobczak, Sabala (Podbeskidzie) oraz Trojak, Hołownia, Setla (Ruch)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Ruch Chorzów utrzyma się w Nice I lidze?