Ligue 1: pierwsze wygrane Amiens i Dijon. Polacy na ławce i na trybunach

Mariusz Stępiński nie znalazł się w kadrze meczowej FC Nantes, a Igor Lewczuk wygraną Girondis Bordeaux obejrzał z ławki rezerwowych.

Michał Piegza
Igor Lewczuk AFP / FRED TANNEAU / Igor Lewczuk
W sobotę najwięcej bramek padło w Tuluzie. Gospodarze ostatnio wysoko przegrali 2:6 z PSG. Pojedynek ze Stade Renneis zaczęli od straty gola. Miejscowi wyrównali przed przerwą po strzale z rzutu karnego, a po zmianie stron na moment wyszli na prowadzenie. Decydująca była 70. minuta. Czerwona kartka dla Morgana Amalfitano i kolejny rzut karny dał Toulouse FC wygraną.

Bez Mariusza Stępińskiego w kadrze meczowej FC Nantes wywiozło cenny punkt z potyczki z Olympique Lyon. Z kolei obrońca Girondis Bordeaux Igor Lewczuk cały zwycięski 2:1 pojedynek z Troyes spędził na ławce rezerwowych.

Pierwsze wygrane w sezonie zanotowały zespoły Amiens SC i Dijon FCO. Wciąż bez chociażby punktu jest FC Metz.

Olympique Lyon - FC Nantes 0:0

Amiens SC - OGC Nice 3:0 (2:0)
1:0 - Kakuta 15'
2:0 - Konate 28'
3:0 - Konate 88'

Girondins Bordeaux - ESTAC Troyes 2:1 (1:0)
1:0 - Kamano 10'
2:0 - Sankhare 48'