El. MŚ 2018: Niemcy wciąż bezbłędni

Niemcy wciąż nie stracili punktu w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. W piątek pokonali na wyjeździe Czechów 2:1. Gole dla gości zdobywali Werner i Hummels. Dla gospodarzy trafił Darida.

Michał Piegza
Reprezentacja Niemiec PAP/EPA / PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY / Reprezentacja Niemiec
Czesi w sześciu meczach zgromadzili zaledwie 9 punktów i tylko zwycięstwo nad Niemcami mogło przedłużyć ich nadzieje na awans do baraży. Mistrzowie świata do tej pory nie potknęli się w eliminacjach.

Mecz świetnie rozpoczęli goście. Już pierwsza ich groźniejsza akcja zakończyła się golem. W 4. minucie z piłką kilkanaście metrów przebiegł Mesut Oezil, dograł do Timo Werner, a ten w sytuacji sam na sam trafił do bramki.

Gol dodał spokoju Niemcom, którzy nie kwapili się do ataku. Czesi długo nie potrafili stworzyć sobie klarownej okazji do wyrównania. Gospodarze starali się uderzać z dystansu. Tak było w 16. minucie, kiedy groźny strzał Jana Borila na korner sparował czujny Marc-Andre ter Stegen. W odpowiedzi uderzenie Toniego Kroosa kapitalnie obronił Tomas Vaclik.

Podobnie do pierwszej części wyglądała gra po zmianie stron. Czesi nieudolnie atakowali, a Niemcy nie kwapili się do kontrowania ich. W 50. minucie sprzed pola karnego płasko uderzył Boril, piłka odbiła się od jednego z Niemców, ale bramkarz zdołał ją złapać.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończyć się wygraną gości 1:0 Vladimir Darida doprowadził do wyrównania popisując się kapitalnym strzałem z ok. 23 metrów. Golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję. Piłka wpadła pod poprzeczkę! Podrażnieni Niemcy dwie minuty przed końcem ponownie wyszli na prowadzenie. Podanie Kroosa na gola zamienił Mats Hummels.

Mistrzowie świata z kompletem punktów prowadzą w grupie. Natomiast Czesi muszą liczyć na cud, który dałby im prawo występów w barażach.

Czechy - Niemcy 1:2 (0:1)
0:1 - Werner 4'
1:1 - Darida 79'
1:2 - Hummels 89'

Czechy: Tomas Vaclik - Marek Suchy, Theo Gebre Selassie, Filip Novak, Jan Boril, Tomas Kalas, Jan Kopic (53' Ladislav Krejci), Vladimir Darida, Tomas Soucek, Jakub Jankto (89' Jaromir Zrmhal), Michal Krmencik (76' Jan Kliment).

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Mats Hummels, Jonas Hector, Matthias Ginter, Mesut Oezil, Toni Kroos, Julian Brandt (61' Antonio Ruediger), Joshua Kimmich, Thomas Mueller, Lars Stindl (67' Julian Draxler), Timo Werner (79' Emre Can).

Żółte kartki: Kalas (Czechy) oraz Mueller, Ruediger (Niemcy).

Sędzia: Sergiej Karasew (Rosja).

Niemcy wygrają wszystkie eliminacyjne mecze?