Nietypowa seria rzutów karnych. Polacy nie wykorzystali żadnego

Reprezentacja Polski U-17 w finale Pucharu Syrenki przegrała po rzutach karnych z Portugalią. Młodzi zawodnicy naszej kadry nie potrafili wykorzystać żadnej jedenastki.

Karol Borawski
Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
W meczu finałowym rozegranym w Kołobrzegu po 80 minutach (grano 2x40 minut) było 0:0 i o zwycięstwie musiały przesądzić rzuty karne.

W serii jedenastek doszło do niespotykanej sytuacji. Polacy prowadzeni przez Bartłomieja Zalewskiego nie byli w stanie wykorzystać żadnego z rzutów karnych.

Bohaterem był bramkarz Portugalii Joao Monteiro, który obronił strzały Błażeja Czubaja, Szymona Czyża, Sebastiana Macha i Mateusza Żukowskiego.

Rywale wykorzystali dwie jedenastki, skutecznymi egzekutorami okazali się Francisco Saiganha i - w czwartej serii - Henrique Jocu.