Nice I liga: bramkostrzelna Chojniczanka umacnia twierdzę

Chojniczanka Chojnice pokonała 3:0 GKS Tychy na zakończenie 8. kolejki Nice I ligi. Najbardziej bramkostrzelna drużyna w stawce odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczance Chojnice wystarczyło 13 minut na sprawienie lania tyszanom. Salwę rozpoczął Paweł Zawistowski w 22. minucie. Kapitan zespołu huknął pod poprzeczkę po solowej akcji. Golem uczcił 100. występ w barwach Chojniczanki. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Wojciech Lisowski, a wynik na 3:0 ustalił w 35. minucie Tomasz Boczek po dośrodkowaniu Zawistowskiego.

Boczek nie cieszył się z gola, ponieważ do Chojnic przeprowadził się po dwóch latach spędzonych w klubie z Tychów. Także GKS ma defensora z przeszłością w barwach przeciwnika, ale Marcina Biernata zabrakło w jedenastce.

Chojniczanka to jedna z dwóch drużyn z kompletem zwycięstw na własnym stadionie. Od niedzieli jest najbardziej bramkostrzelna w lidze. 16 goli w ośmiu kolejkach pozwoliły wyprzedzić pod tym względem Miedź Legnica. Bramkarz Radosław Janukiewicz zachował czyste konto po raz piąty w sezonie.

- Po poprzednim meczu z Odrą Opole byliśmy w złych humorach. Przegraliśmy, choć nastawialiśmy się na zdobycie minimum punktu. Zrobiliśmy dobrą analizę, a drużyna była podrażniona. To wszystko zaowocowało zwycięstwem - mówi trener Krzysztof Brede.

Chojniczanie są na 4. lokacie, a drużyna ze Śląska została w dolnej połowie tabeli. Na Pomorzu nie miała dużo argumentów. Niemal godzina nie wystarczyła jej na odrobienie nawet cząstki strat.

- Przez 30 minut powtarzała się sytuacja z Olsztyna. Ponownie nie "dojechaliśmy" na mecz, a Chojniczanka zdobyła dwie piękne bramki. Musimy podnieść głowy i walczyć dalej - podsumował Jurij Szatałow, trener GKS-u.

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0 (3:0)
1:0 - Paweł Zawistowski 22'
2:0 - Wojciech Lisowski 25'
3:0 - Tomasz Boczek 35'

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Piotr Kieruzel, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka - Krzysztof Danielewicz, Paweł Zawistowski - Adam Ryczkowski (70' Karol Fila), Rafał Grzelak, Jakub Bąk (57' Jacek Podgórski) - Emil Drozdowicz (75' Tomasz Mikołajczak)

GKS: Rafał Dobroliński - Maciej Mańka, Daniel Tanżyna, Łukasz Bogusławski, Dawid Abramowicz - Łukasz Matusiak, Adrian Łuszkiewicz (46' Marcin Radzewicz) - Kamil Zapolnik, Piotr Ćwielong (81' Wojciech Szumilas), Paweł Kaczmarczyk (71' Dawid Błanik) - Michał Fidziukiewicz

Żółte kartki: Bąk (Chojniczanka) oraz Łuszkiewicz (GKS)

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Widzów: 1462

Czy Chojniczanka będzie najbardziej bramkostrzelną drużynę w rundzie jesiennej Nice I ligi?