Bruk-Bet Termalica - Lechia: ostatnia akcja zadecydowała. Zwycięski debiut Bartoszka

W meczu w Niecieczy działo się wiele. Gole strzelone przez zawodników z obu stron, pierwszy mecz trenera Bartoszka, a wreszcie gol debiutanta po kontrowersyjnym karnym w 6. minucie doliczonego czasu gry. Bruk-Bet Termalica pokonała Lechię 2:1.

Michał Gałęzewski
Mateusz Kupczak (z lewej) oraz Rafał Wolski (z prawej) PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kupczak (z lewej) oraz Rafał Wolski (z prawej)

Sympatycy klubu z Niecieczy zastanawiali się jak będzie wyglądała gra Bruk-Bet Termaliki pod okiem nowego trenera, Macieja Bartoszka. Na samym początku spotkania nie było jednak w Małopolsce wielu powodów do radości, gdyż Lechia nie tylko mogła, ale również powinna wyjść bardzo szybko na prowadzenie.

Przed znakomitą szansą na otwarcie wyniku już w 4. minucie miał Patryk Lipski, któremu piłkę podał Marco Paixao. Ten zamiast strzelać z pierwszej piłki, przyjął ją i zaprzepaścił szansę na strzelenie gola. Lechia siadła na rywalu i wydawało się, że strzelenie pierwszego gola jest tylko kwestią czasu.

Aktywni na obu skrzydłach byli Mato Milos i Joao Oliveira. Szczególnie ten drugi prezentował się bardzo dobrze i dzięki niekonwencjonalnym dryblingom, wnosił wiele ożywienia. Jan Mucha pozostawał jednak niepokonany. Przed przerwą to zawodnicy z Niecieczy mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał Bartosza Szeligi instynktownie obronił Dusan Kuciak. Na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie.

Maciej Bartoszek znakomicie zmotywował swój zespół w przerwie i już w 47. minucie Bruk-Bet Termalica wyszła na prowadzenie! Po rzucie wolnym, który wykonywał Patrik Misak, Kamil Słaby trafił w poprzeczkę. Do piłki doszedł jednak Bartosz Szeliga, który długo się nie zastanawiał, tylko strzelił pewnie na bramkę rywala.

Po stracie gola Piotr Nowak nie zastanawiał się długo, tylko dokonał podwójnej zmiany, nie pozostawiając sobie już żadnej alternatywy do końca spotkania. Chwilę po tym, na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Wolski. Teoretycznie nie miał wielkich szans, jednak piłka dziwnym trafem zaskoczyła Jana Muchę.

Mecz zrobił się ciekawy. Obie drużyny grały o pełną pulę i atakowały bramkę rywala. W samej końcówce więcej z gry mieli zawodnicy z Niecieczy, którzy dodatkowo w ostatnich minutach grali w liczebnej przewadze. Bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na niezwykle aktywnym i dobrze grającym Szelidze.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia Tomasz Musiał dopatrzył się zagrania ręką Marco Paixao w polu karnym! Do piłki podszedł Gabriel Iancu i debiutujący w Lotto Ekstraklasie Rumun strzelił gola na wagę trzech punktów. Trzy punkty zostały w Niecieczy!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)
1:0 - Szeliga 47'
1:1 - Wolski 60'
2:1 - Iancu 90+6' (k.)

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha - Bartosz Szeliga, Artem Putiwcew, Mateuz Kupczak, Kamil Słaby - Łukasz Piątek, Vlastimir Jovanović - Patrik Misak, Roman Gergel (62' Martin Miković), Szymon Pawłowski (81' Gabriel Iancu) - Bartosz Śpiączka (68' Vladislavs Gutkovskis).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Mato Milos, Grzegorz Wojtkowiak (34' Joao Nunes), Błażej Augustyn, Jakub Wawrzyniak - Simeon Sławczew, Daniel Łukasik (57' Milos Krasić), Joao Oliveira - Patryk Lipski (57' Romario Balde), Marco Paixao, Rafał Wolski.

Żółte kartki: Szeliga, Kupczak (Bruk-Bet Termalica), Augustyn (Lechia).

Czerwona kartka: Balde (Lechia) /za faul/ 88'