Polska - Czarnogóra. Tłumy na PGE Narodowym. Rekord frekwencji pobity!

W niedzielę pobity został rekord frekwencji w meczu kadry na PGE Narodowym. Spotkanie pieczętujące awans reprezentacji Polski na mistrzostwa świata oglądało 57538 widzów.
Karol Borawski
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)

Bilety na ostatni mecz eliminacji MŚ 2018 rozeszły się błyskawicznie. Zainteresowanie spotkaniem było ogromne, a PGE Narodowy zapełniłby się nawet, gdyby miał dużo większą pojemność.

Polacy po 16 minutach prowadzili już dwoma bramkami po golach Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego. W drugiej części gry goście doprowadzili do wyrównania po trafieniach Stefana Mugosy i Żarko Tomasevicia. Na szczęście końcówka należała do Polaków, którzy przesądzili o wygranej 4:2. Swoją szesnastą bramkę w eliminacjach zdobył Robert Lewandowski

Niedzielne spotkanie oglądało 57538 widzów. To rekord frekwencji na meczu kadry rozgrywanym na PGE Narodowym.

Poprzedni rekord został ustanowiony w spotkaniu kończącym eliminacje Euro 2016 z Irlandią (2:1). Wówczas na stadion przybyło 47497 widzów.