WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Robert Lewandowski z licencjatem. Droga do sławy

Pewnie miał łatwo, bo wszystko przecież doskonale wiedział. Dzień po meczu z Czarnogórą Robert Lewandowski poszedł do szkoły i obronił pracę licencjacką. Temat: RL9. Droga do sławy.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Materiały prasowe / http://ews.edu.pl / Na zdjęciu: Robert Lewandowski po obronie pracy licencjackiej

Wszystko odbyło się ekspresowo. W poniedziałek o godzinie 9 Robert Lewandowski usiadł w małej salce na przeciwko Komisji Egzaminacyjnej złożonej z czterech osób. Profesorowie z warszawskiej Wyższej Szkoły - Edukacja w Sporcie zrobili piłkarzowi wielką niespodziankę, ubrali się w koszulki reprezentacji Polski. On sam kanclerzowi uczelni zostawił małą piłkę z podpisem i liczbą 51. Tyle goli Lewandowski strzelił w reprezentacji Polski. 

Piłkarz oczywiście zdał.  - Piątki? Były trzy szóstki! Teraz są szóstki! - zdradziła na miejscu jego dumna mama Iwona. 

- Jestem wzruszona - nie potrafiła ukryć emocji.

Kapitan reprezentacji Polski studiował wychowanie fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Ta jego edukacja trwała długo.  - Robert studiował 10 lat. Po drodze miał dwa urlopy dziekańskie, dwa razy grał w mistrzostwach Europy, grał w Lechu Poznań, w Bayernie. Uczelnia stworzyła mu możliwość spokojnego studiowania przy kontynuowaniu kariery piłkarskiej - powiedział nam kanclerz uczelni Marek Rybiński. 

ZOBACZ WIDEO Droga do sławy. Robert Lewandowski obronił pracę licencjacką


W końcu ustalono termin egzaminu po ostatnim meczu eliminacyjnym. Miał być dobry wynik naszej drużyny i dobry wynik piłkarza na egzaminie. Oba cele zostały zrealizowane. 

Na obronę pracy nie przyjechała żona Anna, która też uczyła się w tej szkole. Zdjęcia państwa Lewandowskich wiszą na ścianie w uczelni. Choć Anna jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Stachurska. Tu się poznali, tu między nimi zaiskrzyło. 

Robert Lewandowski nie jest pierwszym sportowcem, który kształcił się Wyższej Szkole - Edukacja w Sporcie. Maturę zdawał tu Adam Małysz, szkołę kończyli m.in Anita Włodarczyk czy Krzysztof Włodarczyk.


Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (65):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Józef Szmigielski de Bnin 0
  stefan czasy koniokrado sie skonczyly. pozyczylem mu doktoratu mysle, ze go zdobendzie. skad u ciebie tyle zółci. czyśby miał problemy z zaliczeniem egzaminów. Ucz się, nauka to mądrośći klucz. Patrz lekarze po 6 latach nauki strajkują bo chcą zarabiać na chleb. zamiast piłkę kopacz.
  Leonidas spod Termopil 1 Brawo, dokładnie. Jaka uczelnia taka komisja, jaka komisja taki licencjat, jaki licencjat taki absolwent.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Józef Szmigielski de Bnin 0
  stefan widze ze z rzyciem nie jestes pogodzony. jest takie oleum. popros ksiedza. moze on ci pomoze.
  Danuta Miłosz JASNE KIEDYS TEZ TAK SZYBKO KONCZONO STUDIA A POTEM SIE OKAZYWAŁO, ZE MA STUDIA I JEDNA KLASE SZKOŁY PODSTAWOWEJ, CO SIE NIE ROBI DLA SŁAWNYCH ,, CUDZYM KOSZTEM,, KOPACZY
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Henryk 0
  Gratki Robercie, na naukę naprawdę czasu nie szkoda !!!.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (62)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Pokaż więcej komentarzy (65)