LM: Anderlecht bezlitośnie wypunktowany. Aktywny Łukasz Teodorczyk

SSC Anderlecht podjął walkę z Paris Saint-Germain, ale został po profesorsku wypunktowany. Oba zespoły oddały po 6 celnych strzałów, ale do siatki trafiali tylko goście, wygrywając 4:0.

Dominik Polesiński
Neymar (w środku) PAP/EPA / EPA/STEPHANIE LECOCQ / Neymar (w środku)

Odważnie dryblujący szybcy skrzydłowi i olbrzymia chęć do gry Łukasza Teodorczyka  nie wystarczyły na naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain. Anderlecht mimo iż błyskawicznie stracił gola nie podłamał się. Przez większość spotkania toczył zażarty bój i gdyby do dobrej postawy dorzucił jeszcze cegiełkę w postaci skuteczności mógł pokusić się o niespodziankę.

Zaczęło się zgodnie z przedmeczowymi prognozami. Wicemistrz Francji miał szybko napoczać gospodarzy i faktycznie, już pierwsza akcja gości zakończyła się golem. Marco Verratti prostopadle podał w pole karne, a z ostrego kąta płasko do siatki uderzył Kylian Mbappe Lottin.

Przyjezdni nie poszli za ciosem, wręcz przeciwnie to Anderlecht groźniej atakował. Bardzo aktywny był Teodorczyk. Polak świetnie się zastawiał, wybiegał na wolne pole, szukał piłki przy każdej ofensywnej akcji swojej drużyny. Mógł nawet wyrównać, ale jego strzał z lewej strony pola karnego ładnie obronił Alphonse Areola.

Anderlecht szukał gola, ale to goście go znaleźli. Tuż przed przerwą Neymar z olbrzymią siłą uderzył z 20 metrów, bramkarz podbił piłkę do góry, a ta spadła do Mbappe. Dogranie głową do Edinsona Cavaniego, który z bliska nie miał prawa przestrzelić.

Paris Saint-Germain punktowało gospodarzy również w drugiej połowie. Obraz gry się nie zmienił. Oba zespoły oddały po sześć celnych strzałów na bramkę, ale choć obaj bramkarze mieli co robić piłkę z siatki wyciągał tylko jeden.

66 minut na swojego gola pracował Neymar. Wielokrotnie poniewierany przez rywali wymierzył sprawiedliwość z rzutu wolnego. Obrońcy w murze niepotrzebnie podskoczyli i dokładnie pod ich nogami zmieścił piłkę Brazylijczyk. Wynik ustalił wprowadzony z ławki Angel di Maria. W sytuacji oko w oko z bramkarzem w swoim stylu magicznie podciął piłkę nad Selsem.

RSC Anderlecht - Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
0:1 - Kylian Mbappe Lottin 3'
0:2 - Edinson Cavani 44'
0:3 - Neymar 66'
0:4 - Angel di Maria 88'

RSC Anderlecht: Matz Sels - Leander Dendoncker, Serigne Kara, Olivier Deschacht (89' Ivan Obradović), Dennis Appiah, Sven Kums (57' Josue Sa), Adrien Trebel, Henry Onyekuru, Sofiane Hanni, Pieter Gerkens (82' Massimo Bruno), Łukasz Teodorczyk.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Marco Verratti (75' Giovani Lo Celso), Thiago Motta (71' Julian Draxler), Adrien Rabiot, Kylian Mbappe Lottin, Neymar, Edinson Cavani (74' Angel di Maria).

Żółte kartki: Onyekuru, Teodorczyk (Anderlecht) oraz Motta, Mbappe Lottin (PSG).