Premier League: sensacyjna porażka Manchesteru United!

Manchester United sensacyjnie przegrał w meczu wyjazdowym z Huddersfield 1:2. Bramki dla gospodarzy przed przerwą zdobywali Mooy i Depoitre. Dla gości trafił Rashford.

Michał Piegza
Tommy Smith (z lewej) oraz Jesse Lingard (z prawej) Reuters / Ed Sykes / Na zdjęciu: Tommy Smith (z lewej) oraz Jesse Lingard (z prawej)
Chyba niewielu wierzyło w to, że Manchester United z meczu wyjazdowego z Huddersfield wróci bez punktów. Wicelider Premier League miał przed spotkaniem aż o jedenaście "oczek" więcej od Huddersfield. Po raz kolejny okazało się, że statystyki nie grają, a mecz trzeba wybiegać.

Na wygranej bardziej zależało gospodarzom, którzy od początku byli równorzędnym rywalem dla wyżej notowanego przeciwnika. Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Długo czekaliśmy na klarowną szansę. W 15. minucie po dośrodkowaniu w pole karne minimalnie niecelnie uderzył naciskany przez rywala Daniel Williams.

Trzynaście minut później było 1:0. Kontra gospodarzy 3 na 2. W bramkarza z kilku metrów uderzył Laurent Depoitre, dobitka Aaron Mooya  z siedmiu metrów znalazła drogę do siatki. Po kolejnych pięciu minutach miejscowi przecierali oczy ze zdumienia. Piłka po raz drugi wpadła do bramki gości! Dalekie wybicie Jonasa Loessla, Victor Lindelof nie trafił w futbolówkę przed własnym polem karnym i sam na sam z golkiperem znalazł się Laurent Depoitre. Napastnik ograł Davida de Geę i trafił do pustej bramki!

Po zmianie stron goście długo bili głową w mur. To kontry Huddersfield mogły się podobać. Czerwone Diabły do pracy wzięły się w ostatnim kwadransie. Najpierw strzał Andera Herrery w 76. minucie obronił Loessl. Dwie minuty później dośrodkował Romelu Lukaku, a wprowadzony po przerwie Marcus Rashford głową dał nadzieję gościom na co najmniej punkt.

Podopieczni Jose Mourinho zamknęli gospodarzy na ich połowie, ale nie udało im się w nerwowej końcówce doprowadzić do wyrównania.

Huddersfield Town - Manchester United 2:1 (2:0)
1:0 - Mooy 28'
2:0 - Depoitre 33'
2:1 - Rashford 78'

Huddersfield: Jonas Loessl - Tom Smith, Mathias Joergensen, Christopher Schindler, Chris Lowe - Jonathan Hogg, Daniel Williams - Tom Ince (90+3' Scott Malone), Aaron Mooy, Elias Kachunga (39' Rajiv van La Parra) - Laurent Depoitre (70' Steve Mounie).

ManU: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Phil Jones (23' Victor Lindelof), Ashley Young - Ander Herrera, Nemanja Matić - Jesse Lingard, Juan Mata (46' Marcus Rashford), Anthony Martial (46' Henrich Mchitarjan) - Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Joergensen, Schindler, Mooy, Williams (Huddersfield) oraz Martial, Young (ManU).

Sędzia: Lee Mason.

Manchester United zakończy sezon na podium?