Serie A: osiem goli w meczu Juventusu. Mistrz strzelił cztery w osłabieniu

Juventus wygrał 6:2 z Udinese Calcio w 9. kolejce Serie A i zmniejszył o dwa punkty stratę do najlepszych w tabeli Napoli oraz Interu. Wojciech Szczęsny spędził 90 minut na ławce rezerwowych mistrza Włoch.

Sami Khedira PAP/EPA / Sami Khedira
Nie można było narzekać na brak wrażeń od samego początku meczu. Dwa kwadranse wystarczyły piłkarzom na zdobycie trzech goli. Prowadziło Udinese Calcio dzięki akcji indywidualnej Stipe Pericy zakończonej strzałem obok Gianluigiego Buffona do siatki. Gospodarze podrażnili mistrza Włoch.

Juventus Turyn odwrócił wynik 0:1 na 2:1 już w 21. minucie. W centrum wydarzeń był Sami Khedira. Niemiec stał blisko Samira, który główkował do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie sam przymierzył głową po wrzutce Juana Cuadrado.

Ciągu dalszego widowiska nie mógł zobaczyć z bliska Mario Mandzukić. Chorwat dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w 26. minucie. Sędzia nie wybaczył mu ani rzekomej próby wymuszenia rzutu karnego, ani późniejszych protestów. Juventus czekała ponad godzina w osłabieniu, a gospodarze dostali zaproszenie do ataku. W 45. minucie mistrza ratował Buffon po uderzeniu Maxiego Lopeza.

Poprawka Danilo nastąpiła po powrocie z szatni. Obrońca główkował na 2:2 po wrzutce z rzutu wolnego. W tym momencie Stara Dama uderzyła pięścią w stół i powiedziała dość. Brak jednego zawodnika nie przeszkodził jej w wygraniu meczu. Najważniejszym zawodnikiem Juventusu był Khedira, który skompletował hat-trick. Autorami kolejnych goli byli Daniele Rugani oraz Miralem Pjanić. Pojedynek zakończył się wysokim wynikiem 6:2 dla faworyta.

Juventus zmniejszył o dwa punkty stratę do najlepszych w tabeli Napoli oraz Interu, które to kluby zremisowały w bezpośrednim meczu.

Udinese Calcio - Juventus Turyn 2:6 (1:2)
1:0 - Stipe Perica 8'
1:1 - Samir (sam.) 14'
1:2 - Sami Khedira 21'
2:2 - Danilo 48'
2:3 - Daniele Rugani 52'
2:4 - Sami Khedira 59'
2:5 - Sami Khedira 87'
2:6 - Miralem Pjanić 90'

Udinese: Albano Bizzarri - Ali Adnan (72' Jens Stryger Larsen), Danilo, Bram Nuytinck, Samir - Rodrigo de Paul (67' Giuseppe Pezzella), Emil Hallfredsson, Seko Fofana, Jakub Jankto - Stipe Perica (82' Riad Bajić) - Maxi Lopez

Juventus: Gianluigi Buffon - Stephan Lichtsteiner (90' Federico Bernardeschi), Daniele Rugani, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Juan Cuadrado (79' Andrea Barzagli), Miralem Pjanić, Sami Khedira, Mario Mandzukić - Paulo Dybala (67' Douglas Costa) - Gonzalo Higuain

Żółte kartki: Adnan, Samir, Perica, Danilo, Hallfredsson, Fofana (Udinese) oraz Mandzukić, Cuadrado (Juventus)