Sparingowo: Korona zagrała na "czwórkę"

Piłkarze Korony nie odpoczywali w Święto Niepodległości. W celu podtrzymania rytmu meczowego sztab szkoleniowy złocisto-krwistych zorganizował sparing, w którym kielczanie pokonali Tatran Krasno nad Kysucou 4:0 (3:0).

Sebastian Najman
Piłkarze Korony Kielce cieszą się z gola PAP / PAP/Adam Warżawa / Piłkarze Korony Kielce cieszą się z gola
Pojedynek zorganizowany na boisku treningowym przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach miał na celu podtrzymanie wysokiej dyspozycji, zachwycającej w ostatnich tygodniach swoimi wynikami Korony oraz przetestowanie kilku nowych rozwiązań.

Rywalem ekipy Gino Lettieriego był słowacki trzecioligowiec Tatran Krasno nad Kysucou, którego trenerem jest doskonale znany w stolicy woj. świętokrzyskiego, ex-Koroniarz Pavol Stano. Jego podopieczni sobotniej wizyty nie będą jednak wspominać zbyt miło, bowiem od samego początku wyraźnie lepiej prezentował się czwarty obecnie zespół Lotto Ekstraklasy.

Efekt? Już w 5. minucie z gola cieszył się Goran Cvijanović. 31-latek niedługo później dołożył do bramki asystę, ponieważ jego podanie wykorzystał Elia Soriano. Włoch jeszcze przed przerwą po raz drugi pokonał golkipera rywali. Wynik w ostatnim kwadransie rywalizacji ustalił zawodnik testowany - jego personalia nie zostały podane przed meczem do publicznej wiadomości.

Korona Kielce - Tatran Krasno nad Kysucou 4:0 (3:0)
1:0 - Goran Cvijanović 5'
2:0 - Elia Soriano 27'
3:0 - Elia Soriano 38'
4:0 - zawodnik testowany 76'

Skład Korony Kielce: Maciej Gostomski (46' Matthias Hamrol) - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević (55' Shawn Barry), Elhadji Pape Diaw, Łukasz Kosakiewicz (51' Angelos Argýris) - Marcin Cebula, Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Goran Cvijanović (46' Fabian Burdenski), Jacek Kiełb - Elia Soriano (46' Piotr Poński).

Czy Korona Kielce zakończy rok 2017 w pierwszej ósemce?