Hiszpania w opałach. Drużyna Czerczesowa mogła przerwać jej passę

Reprezentacja Hiszpanii zremisowała 3:3 mecz towarzyski z Rosją. Drużyna Stanisława Czerczesowa mogła przerwać jej passę bez porażki, która trwa od 16 spotkań.

Reprezentacja Hiszpanii nie dominowała tak jak w poprzednim meczu towarzyskim z Kostaryką, ale na początku była równie skuteczna. W obu spotkaniach strzelanie rozpoczął Jordi Alba. W Sankt Petersburgu uderzył pod poprzeczkę w 9. minucie po dośrodkowaniu Marco Asensio. Po trafieniu Sergio Ramosa na 2:0 dla Hiszpanii zanosiło się na przekonujące zwycięstwo faworyta.

Drużyna Stanisława Czerczesowa nie zaakceptowała takiego scenariusza. Na przełomie pierwszej i drugiej części doprowadziła do remisu 2:2. Swój apetyt na gola zaspokoił Fiodor Smołow. Były partner z klubu Artura Jędrzejczyka wymanewrował defensora na linii pola karnego i zakończył akcję celnym strzałem. Wyrównał Jurij Żyrkow w 51. minucie i zrobiło się interesująco.

Niepokonana od 16 meczów Hiszpania nie miała już na boisku trzech doświadczonych piłkarzy. W przerwie selekcjoner Julen Lopetegui dał odpocząć Albie, Inieście oraz Suso Na szczęście w jedenastce pozostał na jeszcze kwadrans Sergio Ramos, który w 53. minucie odzyskał prowadzenie dla zespołu z południa kontynentu.

Hiszpania prowadziła przez prawie całe spotkanie, ale to Czerczesow miał więcej powodów do zadowolenia. Po porażce 0:1 z Argentyną reprezentacja Rosji pokazała, że może rywalizować z pretendentem do wygrania mundialu. Nagrodą była bramka na 3:3 Fiodora Smołowa w 70. minucie. Napastnik huknął mocno i celnie w okienko z linii pola karnego.

Rosja - Hiszpania 3:3 (1:2)
0:1 - Jordi Alba 9'
0:2 - Sergio Ramos (k.) 35'
1:2 - Fiodor Smołow 41'
2:2 - Jurij Żyrkow 51'
2:3 - Sergio Ramos (k.) 53'

Rosja: Andriej Łunew - Igor Smolnikow (87' Władisław Ignatiew), Wiktor Wasin, Gieorgij Dżikija, Fiodor Kudriaszow (75'Konstantin Rausch), Jurij Żyrkow (82' Dmitrij Kombarow) - Aleksiej Mirańczuk (67' Anton Mirańczuk), Denis Głuszakow, Ałan Dzagojew (62' Aleksandr Jerochin) - Daler Kuzjajew (62' Aleksandr Kokorin), Fiodor Smołow.

Hiszpania: David de Gea - Nacho, Gerard Pique, Sergio Ramos (58' Vitolo), Jordi Alba (46' Alberto Moreno) - Thiago Alcantara (61' Saul Niguez), Sergio Busquets (58' David Silva), Andres Iniesta (46' Asier Illarramendi) - Suso (46' Jose Callejon), Rodrigo, Marco Asensio.

Żółte kartki: Busquets, Vitolo (Hiszpania).