Robert Lewandowski pobił osobisty rekord! Kapitan reprezentacji Polski przekroczył magiczną granicę

Zrobił to! Robert Lewandowski ustanowił nowy życiowy rekord pod względem liczby bramek zdobytych w jednym roku kalendarzowym. Gol strzelony w środowym meczu Ligi Mistrzów z Anderlechtem (2:1) był już jego 50. w 2017 roku.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Tak skuteczny jak w 2017 roku Robert Lewandowski jeszcze nie był. Dotychczas najlepszym jego rokiem w karierze był 2015, podczas którego zdobył 49 bramek. Do skompletowania tamtego dorobku potrzebował jednak aż 58 spotkań, a teraz pobił "życiówkę" już w 48. występie.

Do tego wciąż może poprawić ten wynik, bo przed przerwą zimową jego Bayern Monachium rozegra jeszcze siedem spotkań, a nic nie wskazuje na to, by zabrakło go w którymkolwiek z nich - Jupp Heynckes po prostu nie ma alternatywy dla polskiego superstrzelca.

Lewandowski nie tylko pobił życiowy rekord, ale też pierwszy raz w karierze przekroczył magiczną granicę 50 goli strzelonych w jednym roku kalendarzowym. Był to jeden z niewielu skalpów, których "Lewy" do tej pory nie zdjął, a takim spektakularnym wyczynem mogą się pochwalić naprawdę nieliczni snajperzy ze światowej czołówki. Dość powiedzieć, że w 2017 roku co najmniej 50 bramek zdobył do tej pory tylko Lionel Messi (51).