Serie A: Chievo Werona dopadło beniaminka. Polacy nie grali

Chievo Werona pokonało 2:1 SPAL w 14. kolejce Serie A i awansowało do górnej połowy tabeli. Mariusz Stępiński, Paweł Jaroszyński i kontuzjowany Bartosz Salamon nie grali.

Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
W kadrach Chievo Werona i SPAL-u są łącznie trzej Polacy. Na biało-czerwony mecz się jednak nie zanosiło. Najwięcej w tym sezonie gra Bartosz Salamon w barwach beniaminka, ale w poprzednim meczu opuścił boisko z powodu kontuzji i potrzebuje czasu na powrót do zdrowia. Mariusz Stępiński spędza spotkania Chievo na ławce rezerwowych. Nie zmieścił się na niej Paweł Jaroszyński.

SPAL zaczął solidnie, a na dodatek dostał prezent od Chievo. W 17. minucie Bostjan Cesar wpakował futbolówkę do własnej bramki po płaskim dośrodkowaniu. Beniaminek nie zatrzymał się i po pierwszej połowie miał przewagę statystyczną. Na przykład w strzałach celnych prowadził 4:1. Druga część wyglądała już zupełnie inaczej. To Chievo rozdawało karty na boisku, a wynik 0:1 na 2:1 odwrócił w pojedynkę Roberto Inglese.

Równolegle w istotnym dla dołu tabeli meczu US Sassuolo przegrało 0:2 z Hellas Werona. Beniaminek wygrał po raz pierwszy od 16 października dzięki bramkom Bruno Zuculiniego i Daniele Verde. Strata Hellas do bezpiecznego miejsca w tabeli to dwa punkty.