Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

FIFA planuje nowe Klubowe Mistrzostwa Świata. Zagrałyby w nich 24 zespoły

FIFA nadal nie rezygnuje z rewolucjonizowania futbolu. Najnowszym planem piłkarskiej federacji jest organizacja nowych Klubowych Mistrzostw Świata, w których zagrać miałyby 24 zespoły.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
logo FIFA Getty Images / Matthias Hangst / Staff / Na zdjęciu: logo FIFA

Obecnie Klubowe Mistrzostwa Świata to impreza, która traktowana jest po macoszemu i odbywa się w trakcie sezonu w Europie. FIFA ma jednak plan na to, by z imprezy tej uczynić jeden z najważniejszych turniejów na świecie. Pierwsza edycja nowych KMŚ zaplanowana jest na 2021 rok. Impreza ta miałaby zastąpić Puchar Konfederacji.

Wszystko jest na etapie planów. Pewne jest, że w KMŚ zagrać miałyby 24 zespoły. Aż dwanaście z nich reprezentowałoby Europę. W gronie tym znaleźliby się czterej ostatni triumfatorzy Ligi Mistrzów, czterej ostatni finaliści i cztery drużyny z najwyższym współczynnikiem punktowym w klubowym rankingu UEFA.

Pięć drużyn pochodziłoby z Ameryki Południowej, po dwie z Afryki, Azji i Ameryki Północnej, a stawkę uczestników uzupełniłaby jedna drużyna z Oceanii. To jednak wstępne plany i nie ma jeszcze oficjalnej decyzji odnośnie organizacji KMŚ.

Według ustaleń dziennika "Marca", drużyny miałyby rywalizować w ośmiu grupach, w której grałyby po trzy drużyny. Najlepsza z nich awansowałaby do ćwierćfinału. Zespoły grające w finale rozegrałyby pięć spotkań i mistrzostwa można byłoby rozegrać w ciągu trzech tygodni.

Z kolei organizatorem miałby być kraj, który w kolejnym roku będzie gościć piłkarskie mistrzostwa świata. W 2021 roku teoretycznie byłby to być Katar, lecz ze względu na wysokie temperatury panujące latem FIFA ma szukać innego gospodarza.

ZOBACZ WIDEO: Sławomir Majak: Janusz Wójcik był kontrowersyjny, ale charyzmatyczny

Czy Klubowe Mistrzostwa Świata powinny zostać rozegrane według nowej formuły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
marca.com

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×