Primera Division: Griezmann uratował Atletico. Tytoń wrócił na rezerwę

W samej końcówce meczu Antoine Griezmann zdobył gola na wagę zwycięstwa Atletico Madryt z Realem Sociedad. Komplet punktów zgarnął też inny zespół z czołówki - Sevilla.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer / Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Atletico Madryt wciąż bez porażki w La Liga. "Los Colchoneros" po pierwszej połowie przegrywali z Realem Sociedad za sprawą gola z rzutu karnego Williana Jose. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, a przy obu trafieniach asystował Saul Niguez.

Do wyrównania po ładnym strzale z 14. metrów doprowadził Filipe Luis, a tuż przed końcowym gwizdkiem z najbliższej odległości do siatki trafił Antoine Griezmann. Co ciekawe, Francuz zanim trafił do Atletico, grał przez 5 sezonów właśnie w barwach Realu Sociedad.

W ścisłej czołówce pozostaje również Sevilla. Andaluzyjczycy pokonali na własnym boisku Deportivo La Coruna 2:0. Pierwszego gola w końcówce pierwszej połowy zdobył Wissam Ben Yedder, a w końcówce meczu wynik podwyższył Michael Krohn-Dehli.

Na ławkę rezerwowych El Depor powrócił Przemysław Tytoń. W poprzednich meczach polski golkiper nawet nie łapał się do meczowej "18".

Atletico Madryt - Real Sociedad 2:1 (0:1)
0:1 - Willian Jose (k.) 29'
1:1 - Filipe Luis 63'
2:1 - Antoine Griezmann 88'

Sevilla FC - Deportivo La Coruna 2:0 (1:0)
1:0 - Wissam Ben Yedder 45'
2:0 - Michael Krohn-Dehli 78'