Zagłębie Lubin walczyło do końca w Szczecinie. "Zawodnicy zrozumieli, że muszą pokazać charakter"

W meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrywało po pierwszej połowie z Pogonią Szczecin 1:3, ale pokazało charakter i ostatecznie zremisowało 3:3.

Tomasz Rosiński
Mariusz Lewandowski Materiały prasowe / Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Mariusz Lewandowski
KGHM Zagłębie i Pogoń stworzyły w Szczecinie ciekawe widowisko. Głównym aktorem tego starcia okazał się być napastnik lubinian, Jakub Świerczok, który skompletował hat-tricka, a jego bramka w doliczonym czasie gry dała Miedziowym jeden punkt.

- Byliśmy świadkami emocjonującego meczu, który mógł zakończyć się różnym wynikiem. Cieszę się, że po męskiej rozmowie w szatni zawodnicy zrozumieli, że muszą pokazać charakter. Jestem zadowolony, że piłkarze w drugiej połowie zagrali, tak jak tego oczekuję - powiedział trener zespołu z Lubina, Mariusz Lewandowski.

- Trudno jest znaleźć odpowiednie słowa. Wszystko, co powiem, może być opacznie zrozumiałe. Byliśmy blisko wygranej. Nie udało się zdobyć potrzebnych punktów. To jest bardzo rozczarowujące. W szatni było cicho po meczu. Teraz wraz ze sztabem musimy przygotować zespół do kolejnego spotkania - stwierdził natomiast szkoleniowiec szczecinian, Kosta Runjaić.

Czy Jakub Świerczok zostanie królem strzelców Lotto Ekstraklasy 2017/2018?