Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
 • Zobacz drużynę
 • Grupa A
 • Grupa B
 • Grupa C
 • Grupa D
 • Grupa E
 • Grupa F
 • Grupa G
 • Grupa H

MŚ 2018 bez Hiszpanii? "Trudno mi w to uwierzyć"

Hiszpanie nie obawiają się, że FIFA spełni swoje groźny i wykluczy ich z MŚ 2018 w Rosji. - Nie bierzemy pod uwagę takiego scenariusza - zapewnia premier Hiszpanii, Mariano Rajoy.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
radość piłkarzy reprezentacji Hiszpanii Reuters / Heino Kalis / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Hiszpanii

Dziennik "El Pais" poinformował w piątek, że rząd centralny w Madrycie dokonał interwencji w działalność hiszpańskiego związku piłki nożnej (RFEF). Konkretniej, będąca instytucją państwową Wyższa Rada Sportu (CSD) chce doprowadzić do powtórzenia wyborów władz RFEF, które odbyły się w maju.

Sportowy Sąd Administracyjny (TAD) przychylił się do prośby Rady. Wniosek trafił wyżej i teraz czeka na ostateczną decyzję, która ma zostać podjęta przez Radę Państwa.

Reakcja FIFA, która nie pozwala na ingerencję rządów w funkcjonowanie krajowych związków, była szybka. Międzynarodowa federacja zagroziła RFEF wykluczeniem reprezentacji Hiszpanii ze wszystkich rozgrywek, na czele z MŚ 2018.

Hiszpanie jednak nieszczególnie przejęli się groźbą FIFA. Premier Mariano Rajoy jest przekonany o tym, że La Furia Roja wystąpi w Rosji: - Nie bierzemy pod uwagę wykluczenia naszej drużyny. Jestem absolutnie przekonany o tym, że Hiszpania nie tylko zagra na mistrzostwach świata, ale wystąpi na nich, by je wygrać.

Z kolei kapitan reprezentacji Hiszpanii, Sergio Ramos w ogóle nie dopuszcza do siebie myśli o dyskwalifikacji jego zespołu z powodu wniosku CSD: - Nie mogę uwierzyć, że moglibyśmy być wykluczeni z tego powodu. Po prostu trudno mi w to uwierzyć.

Przypomnijmy, że Hiszpania miała już podobny problem przed Euro 2008. Wówczas ostrzeżenie FIFA podziałało i rząd centralny wycofał się z interwencji w RFEF, a prowadzona przez Luisa Aragonesa nie tylko wzięła udział w mistrzostwach, ale je wygrała. Triumf w Austrii i Szwajcarii był początkiem złotej ery w hiszpańskim futbolu. Dwa latapóźniej w Republice Południowej Afryki La Furia Roja sięgnęła po mistrzostwo świata, a w 2012 roku na boiskach Polski i Ukrainy obroniła tytuł mistrza Europy.

ZOBACZ WIDEO Obrona potężnym problemem kadry. Paweł Kapusta: Jeżeli się nie poprawimy...

Czy Hiszpania zostanie mistrzem świata 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
BBC
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×