Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Syn senatora PiS zatrzymany. Ma już wyrok ws. korupcji w sporcie

Syn senatora Prawa i Sprawiedliwości, Stanisława Koguta, został zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji. Teraz na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Grzegorz K. miał już w swoim życiu podobne problemy - w 2010 r. był skazany za ustawianie meczów.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Funkcjonariusze CBA Materiały prasowe / Twitter/CBA / Na zdjęciu: Funkcjonariusze CBA

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w Małopolsce: prezesa dużego inwestora na rynku nieruchomości, prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena z branży budowlanej.

Śledztwo dotyczy łapówek na ponad milion złotych i powoływania się na wpływy. Czynności operacyjne miały trwać od roku.

Jak dowiedziało się TVP, wiceprezesem zarządu małopolskiej fundacji jest Grzegorz K., syn senatora Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce, Stanisława Koguta. Obaj zasiadają we władzach Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, która ma siedzibę w miejscowości Stróże.

Są także znani kibicom piłkarskim z funkcjonowania w tamtejszym klubie Kolejarz Stróże. Kogut senior był tam wiceprezesem, a syn piłkarzem, a następnie menedżerem. I to właśnie pełniąc tę drugą funkcję, miał już problemy z powodu działań korupcyjnych.

Otóż w 2009 roku Grzegorz K. został zatrzymany przez CBA. Usłyszał cztery zarzuty, wszystkie dotyczyły ustawiania wyników w III-ligowych meczach. Proceder miał trwać w sezonie 2005/2006.

Oskarżony przyznał się do wszystkich zarzutów. Rok później został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, dostał grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych, kolejne 5 tys. miał wpłacić na rzecz stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" z Gorlic. Oprócz tego dostał trzyletni zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk przy organizacji imprez sportowych oraz uczestniczenia w nich.

 - Popełniłem ogromny błąd, którego teraz żałuję i gotowy jestem ponieść wszelkie konsekwencje - mówił wówczas Grzegorz K. przed wrocławskim sądem, który prowadził sprawę afery korupcyjnej w polskim futbolu.

We wtorkowy poranek CBA miało także wejść do mieszkania Stanisława Koguta w celu jego przeszukania.

ZOBACZ WIDEO 10 mln długu Polskiego Związku Kolarskiego! Kandydat na prezesa ma pewien pomysł

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna, "Gazeta Krakowska"
Komentarze (69)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×