Ostatni sparing Bayernu przed ligą. Stracił trzy gole z trzecioligowcem

Na trzy dni przed wznowieniem rozgrywek Bundesligi Bayern Monachium - grając bez Roberta Lewandowskiego - pokonał trzecioligowy SG Sonnenhof Grossaspach 5:3. Hat-tricka skompletował Franck Ribery.

Michał Fabian
Thomas Mueller zdobywa bramkę w meczu towarzyskim z III-ligowym Sonnenhof Grossaspach Getty Images / Sebastian Widman/Bongarts / Na zdjęciu: Thomas Mueller zdobywa bramkę w meczu towarzyskim z III-ligowym Sonnenhof Grossaspach
Sparing z Al-Ahli SC (wygrany 6:0), na zakończenie zgrupowania w Katarze, miał być jedynym meczem kontrolnym Bayernu Monachium przed startem drugiej części sezonu Bundesligi. Jednak plany te uległy zmianie. Zespół Juppa Heynckesa zagrał we wtorek - na Allianz Arenie - spotkanie z trzecioligowym SG Sonnenhof Grossaspach.

Robert Lewandowski, borykający się ostatnio z urazem rzepki, we wtorkowy poranek powrócił do treningów z drużyną. Trener oszczędził go jednak w popołudniowym sparingu. Nie zagrali także Mats Hummels i Joshua Kimmich.

Goście, którzy z wielką radością przyjęli zaproszenie z Monachium, postawili Bayernowi trudne warunki. Na gola Kingsleya Comana odpowiedział w 41. minucie Saliou Sane, który wykorzystał rzut karny (podyktowany za faul Jerome'a Boatenga). Do przerwy utrzymywał się więc sensacyjny wynik 1:1.

Po zmianie stron ekipa z Grossaspach nadal dotrzymywała kroku faworytowi. Po golach Thomasa Muellera i Francka Ribery'ego błyskawicznie rewanżowała się Bayernowi. W efekcie w 61. minucie było 3:3. Dopiero na kolejne dwa trafienia Ribery'ego trzecioligowcy nie znaleźli już odpowiedzi.

Tak padła bramka na 4:3 dla Bayernu

W piątek (12.01.) mistrzowie Niemiec wznowią rywalizację w Bundeslidze. W pierwszym meczu 18. kolejki zagrają na wyjeździe z Bayerem Leverkusen.

Bayern Monachium - SG Sonnenhof Grossaspach 5:3 (1:1)

Skład Bayernu:

I połowa: Ulreich - Rafinha, Suele, Boateng, Alaba - Vidal - Robben, James, Tolisso, Coman - Wagner.
II połowa: Starke - Goetze, Mai, Friedl, Bernat - Martinez - Mueller, Dorsch (76. Wintzheimer), Rudy, Ribery - Shabani.

Czy Bayern Monachium wygra mecz z Bayerem Leverkusen (12.01.) w Bundeslidze?