Bundesliga: RB Lipsk rozbił w hicie Schalke

Hit 18. kolejki Bundesligi nie rozczarował. RB Lipsk pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 i awansował na pozycję wicelidera niemieckiej ekstraklasy.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / EPA/CLEMENS BILAN EMBARGO CONDITIONS / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
To był trudny początek roku dla RB Lipsk i Schalke 04 Gelsenkirchen. Obie drużyny nie ukrywają swoich wysokich aspiracji. Biorąc pod uwagę przewagę Bayernu Monachium nad resztą stawki pozostała im jednak walka o tytuł wicemistrza Niemiec.

RB Lipsk w 38. minucie mógł objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jean-Kevin Augustin. Jego uderzenie w prawy róg obronił Ralf Faehrmann. Jednak chwile później było już 1:0 dla gospodarzy. Gola zdobył Naby Keita, ale miał sporo szczęścia, gdyż piłka odbiła się jeszcze od Naldo i zmyliła interweniującego golkipera.

Po przerwie Naldo zrehabilitował się za błąd i uderzeniem głową pokonał Petera Gulacsiego. Gospodarze rzucili się do ataków i w dwie minuty dokonali dzieła zniszczenia Schalke. Najpierw Timo Werner, a później Bruma zdobyli gole i zapewnili RB cenne zwycięstwo.

RB Lipsk - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 (1:0)
1:0 - Naby Keita 41'
1:1 - Naldo 55'
2:1 - Timo Werner 69'
3:1 - Bruma 71'

Który z zespołów zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?